Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Opozicija įtaria Ministrą Pirmininką S. Skvernelį pažeidus įstatymus ir sulaužius priesaiką

Opozicija įtaria Ministrą Pirmininką S. Skvernelį pažeidus įstatymus ir sulaužius priesaiką

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vieši Rukloje.

Seimo opozicinių frakcijų atstovai vieningai išreiškė poziciją, kad šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis melavo, išsisukinėjo ir vengė tinkamai atsakyti į Seimo narių raštu pateiktus klausimus, atsisakė atskleisti prašomą informaciją apie sunaikinto Vyriausybės pasitarimo įrašo aplinkybes bei tokiu būdu neįvykdė savo konstitucinės pareigos būti atskaitingu Lietuvos Respublikos Seimui.

Opozicinėms frakcijoms ir Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantys parlamentarai konstatuoja:
Premjeras Saulius Skvernelis spalio 3 d. Vyriausybės pasitarime asmeniškai užblokavo susisiekimo ministro teiktą iniciatyvą neatlygintinai teikti Registrų centro duomenis žiniasklaidos atstovams.

Premjeras Saulius Skvernelis ir jo paskirti politinio pasitikėjimo pareigūnai atsisakė tenkinti teisėtą žiniasklaidos atstovų prašymą pateikti oficialaus darbinio posėdžio – Vyriausybės pasitarimo – garso įrašą, nepaisydami Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pozicijos, kuri yra tiesiogiai atsakinga už visuomenės informavimo normų laikymosi priežiūrą.

Premjeras Saulius Skvernelis, atsisakydamas pateikti minėtą Vyriausybės pasitarimo įrašą Seimo nariams, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymą.

Tokiu būdu Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą, apribodamas informacijos laisvę ir teisę gauti informaciją iš valstybės institucijų bei sudarydamas sąmoningas kliūtis žurnalistams atlikti profesinę pareigą.

Premjeras Saulius Skvernelis, atsisakydamas pateikti minėtą Vyriausybės pasitarimo įrašą Seimo nariams, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymą.

„Taip pat turime pagrįstų įtarimų, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis davė neteisėtą ir teisės aktus pažeidžiantį nurodymą Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams skubiai sunaikinti žiniasklaidos ir Seimo narių prašomą Vyriausybės pasitarimo garso įrašą.

Tokie veiksmai gali būti prilyginti įkalčių slėpimui, norint neatskleisti visuomenei svarbios informacijos, susijusios su Konstitucijoje įtvirtintomis pamatinėmis žiniasklaidos laisvėmis ir teisėmis, – teigiama Seimo narių pareiškime. – Tokiais žingsniais yra vis labiau išplaunami teisinės valstybės principai, žodžio laisvės ir teisės į informaciją principai. Demokratijos erozija įgauna vis didesnį pagreitį.

Nėra kito kelio kaip sustabdyti tokias antikonstitucines ir valstybei labai pavojingas tendencijas, kaip tik stabdyti ir bausti Vyriausybę už kiekvieną nusižengimą ar teisės normų pažeidimą. Tik „nulinės tolerancijos“ taikymas bet kokiems, net iš pirmo žvilgsnio nedideliems, nusikaltimams gali užtikrinti, kad už juos šiandien valdantieji prisiims atsakomybę.“

Parlamentarai konstatuoja, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pažeidė bent du galiojančius Lietuvos valstybės teisės aktus bei taip pat galėjo sulaužyti duotą priesaiką.

„Toks elgesys demokratinėje ir teisinėje valstybėje negali būti toleruojamas. Todėl Seimo opozicinės frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai inicijuoja skubias teisines ir politines konsultacijas dėl Ministro Pirmininko atsakomybės“, – rašoma pareiškime.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top