Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Partija, kuri nori valdyti šalį, neturi lyderio. Kas prisiims atsakomybę?

Partija, kuri nori valdyti šalį, neturi lyderio. Kas prisiims atsakomybę?

Šįkart LRT laidoje „Savaitėje“ – pokalbis su naują iššūkį priėmusia I. Šimonyte.

Taigi, jei skaičiuotume nuo gegužės 26-osios, iškart po rinkimų pernai vakaro, kai tapo aišku, kad prezidentas taps Gitanas Nausėda, ir Gabrielius Landsbergis tada viešai prabilo, kad jis siūlys jums vesti konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus, tąkart G. Landsbergis kalbėjo ir apie premjero postą sėkmės atveju. Jeigu nebūtų šitos perspektyvos, jūs vis tiek būtumėte sutikusi, jeigu jums nebūtų pažadėtas ir premjero postas?

– Tai niekas man nieko nėra pažadėjęs. Čia būtų labai klaidinga galvoti, kad aš matau asmeniškai kažkokį didelį siekinį būti ministru pirmininku.

Man, tiesą sakant, yra taip filosofiškai įdomu, ta prasme, aš matau valdžią tik kaip galimybę daryti kažkokius dalykus. Valdžios dėl valdžios man visiškai nereikia ir niekada nereikėjo.

–Sakėte, kad iki 2020-ųjų dar yra laiko ir jūs turite laiko svarstyti, ar tapsite tikrąja konservatorių partijos nare. Jūs svarstėte, jūs turite atsakymą?

Svarsčiau, bet galiausiai nutariau, kad vėlgi man tai nėra kažkoks labai svarbus klausimas, ir tą jau čia kelinta diena turiu turbūt atsakinėti, bet partinės karjeros, kaip tokios, nesiekiu ir man ji nėra įdomi, visiškai nuoširdžiai pasakysiu.

Tai man ir tas narystės klausimas yra toks – jei norėsiu, įstosiu, jeigu manysiu, kad nėra tokio būtino vidinio noro tai padaryti, tai ir nedarysiu, kol tai neatsitiks.

– Bet taip gali atsitikti?

– Gali atsitikti, aš to neatmetu.


O ką jūs tada atsakytumėte tiems, o tokių, patikėkite, tikrai yra, kurie sako, kad jeigu lyderio pozicija į rinkimus yra suteikiama nepartiniams, tai rodo, kad jau pats metas keisti partijos lyderį?

– Aš manau, kad partija išspręs lyderio klausimą, nes yra viskas labai aišku

– 2021 metais bus partijos pirmininko rinkimai, ir per partijos pirmininko rinkimus vienaip ar kitaip partija ir nuspręs, ar jai reikia keisti lyderį, ar jai tinka dabartinis lyderis.

Aš tikrai neketinu konkuruoti su Gabrieliumi Landsbergiu dėl partijos pirmininko posto ir todėl, manau, kad mes galime padaryti tandemą vietoje kažkokių rungtynių.

Bet, jeigu jūs taptumėte partijos nare, jūs neatsisakytumėte kandidatuoti?

– Atsisakyčiau, aš tikrai nesiekiu partinės karjeros, jeigu aš įstosiu į partiją, aš pasitenkinčiau būti eiline partijos nare, manęs tikrai nedomina partijos pirmininko pozicija.

siandien.info, LRT.lt

Parašykite komentarą

Top