Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos galios iki 2030-ųjų pabaigos

Pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos galios iki 2030-ųjų pabaigos

www.siandien.info

Penktadienį parlamentinių partijų pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos galios iki 2030-ųjų pabaigos bei bus įgyvendinamas nuolatinėje valstybės institucijų veikloje ir priimant reikiamus teisės aktus, neatsižvelgiant į rinkimų ciklus, kampanijas, rezultatus ir politinės valdžios pasikeitimą.

Rusijos karinė agresija prieš nepriklausomą ir demokratinę Ukrainą bei siekis ją visiškai okupuoti dramatiškai keičia ir blogina Lietuvos, Baltijos šalių regiono ir visos Europos saugumo padėtį. Prieš pradedant karinius veiksmus siekiant okupuoti Ukrainą, Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino paskelbti ultimatumai Ukrainai ir Vakarams buvo bei tebėra tiesiogiai nutaikyti ir į Lietuvos nacionalinio saugumo interesus: teise grindžiamą tarptautinę tvarką, euroatlantinės bendruomenės vienybę ir saugumo architektūrą Europoje, mūsų šalies apginamumą bei gynybos ir užsienio politikos savarankiškumą. Dėl šių priežasčių politinės partijos sutarė dėl nacionalinio saugumo ir gynybos stiprinimo krypčių, kurios išvardijamos pasirašysimame dokumente.

Susitarimą socialdemokratų vardu Seime pasirašiusi partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sakė, kad

rengiant susitarimą socialdemokratai reikalavo dėmesio infrastruktūros plėtros, ginkluotės įsigijimo ir sąjungininkų pajėgų priėmimo klausimams. Tam, kad šalis būtų pajėgi sklandžiai priimti dešimtis tūkstančių sąjungininkų karių, turime pasirūpinti daugeliu aspektų. Be to, privalome nešykštėti išteklių, laiko ir sumanumo stiprindami civilinės saugos sistemą – delsimas šioje srityje būtų nedovanotinas.

Parašykite komentarą

Top