Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Druskininkuose – XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

Druskininkuose – XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

www.siandien.info

Druskininkų savivaldybės nuotrauka.

Druskininkuose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse  galima išvysti net 27 sporto šakų varžybas. Žaidynėse  atstovaujamos ne tik gerai žinomos ir Lietuvoje populiarios sporto šakos, tokios kaip krepšinis, tinklinis ar plaukimas, bet ir ne tokie įprasti, tačiau ne ką mažiau intriguojantys ir įtraukiantys sportai.                      

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas kartu su XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizatoriais ir dalyviais išlydėjo Jungtinė Karalystės dviratininkų komandą į kelionę aplink Lietuvą.

Žaidynėse – daugiau kaip 3000 dalyvių iš 24 šalių, jie rungsis net 27 sporto šakų rungtyse.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas šeštadienį garbingus svečius pakvietė į restoraną „Druskininkų kolonada“, kuriame surengtas oficialus priėmimas XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių proga. „Žemai lenkiuosi visiems, kad atvykote į šį renginį. Viliamės, kad mūsų vaikai tęs bendruomenės tradicijas ir rengs šokių šventes, sporto varžybas“, – kalbėjo Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Lietuvių sporto žaidynės įprastai rengiamos kas ketverius metus, pirmą kartą surengtos 1938 metais Kaune,  žaidynės atgaivintos 1978 metais Toronte (Kanada), vėliau vyko Čikagoje (JAV) ir Adelaidėje (Australija).  Nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynės vyks 2025 metais Palangoje.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda  pasveikino XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyvius.

Šventės atidarymo ceremonijoje Druskininkuose Prezidentas džiaugėsi, kad po pertraukos lietuviai iš viso pasaulio ir vėl susitiko šiose tradicija tapusiose žaidynėse. Pasak šalies vadovo, tai yra įrodymas, kad sporto veikla buria pasaulio lietuvius, palaiko jų bendruomenių gyvybingumą ir stiprina lietuvišką tapatybę.

Šalies vadovas pabrėžė išeivijos vaidmenį, perduodant atkurtoje nepriklausomoje valstybėje gyvenusiems tautiečiams įvairių sporto šakų paslaptis.

Druskininkų savivaldybės nuotrauka.

„Noriu padėkoti mūsų stipriai išeivijai, kuri ilgus dešimtmečius rūpinosi, kad sportas mus telktų, vienytų, verstų širdis plakti vienu ritmu – dėl Lietuvos. Dėkoju tiems, kurie kūrė, saugojo ir puoselėjo gražias lietuvybės bei sporto tradicijas, kaip ir viltį, kad anksčiau ar vėliau vėl pavyks susirinkti laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad visi išeivijos lietuviai yra ir visada bus laukiami Lietuvoje, nes tai – ir jų kraštas.

Parašykite komentarą

Top