Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Ar bus įvestas tiesioginis valdymas Pagėgių savivaldybės teritorijoje?

Ar bus įvestas tiesioginis valdymas Pagėgių savivaldybės teritorijoje?

 

,, Aš – miškininkas, tėvas – miškininkas, senelis- miškininkas. Man ir žmonės sako: ,,kur tu to darbo ieškosi, jeigu tik į mišką žiūri?“, -yra sakęs Vaidas Bendaravičius. 1989 metais jis pradėjo dirbti Rambyno girininkijoje eiguliu, nuo 2014 m. kovo 18 d. vadovo Šilutės miškų urėdijai, nuo 2019 metų Pagėgių savivaldybės meras.

www.siandien.info

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius Seimui pristatė nutarimo projektą, kuriuo siūloma Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvesti tiesioginį valdymą.

„Per pastaruosius 2 mėnesius taryba nepriėmė sprendimo dėl administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo ir tai suponavo situaciją, kad savivaldybė nebegali tiesiogiai įgyvendinti savo funkcijų, teikti viešąsias paslaugas gyventojams ir užtikrinti bendruomenės lūkesčius gauti paslaugas, algas, socialines išmokas. Sprendimas įsigaliotų po galutinio patvirtinimo, galimai kitą savaitę, po to būtų teikiamas, Vyriausybė paskirtų įgaliotinį, kuris jau Vyriausybės vardu vykdytų mero ir tarybos funkcijas iki kadencijos pabaigos, tai daugiau nei 7 mėnesius iki susirinks naujai išrinkta taryba jau pagal naują įstatymą ir pagal naujas Vietos savivaldos įstatymo formuluotes“, – pristatydamas siūlymą sakė A. Abramavičius.

Viceministras informavo, kad jau paskelbta apie penktadienį šaukiamą tarybos posėdį, kuriame yra įtrauktas klausimas dėl direktoriaus pavaduotojo paskyrimo: „Šiuo atveju siūlyčiau Seimui pritarti po pateikimo ir būtent tai veiktų prevenciškai tarybos nariams Pagėgiuose apsispręsti ir priimti sprendimą dėl direktoriaus paskyrimo.“

Nutarimo „Dėl tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvedimo“ projektui Nr. XIVP-1893 po pateikimo pritarė 101, prieš balsavo 11 Seimo narių. Projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti liepos 19 d.

2022 m. liepos 15 d., 10.00 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyks Pagėgių savivaldybės VI-jo šaukimo tarybos 46-asis posėdis.

 Posėdžio klausimai

Preliminari darbotvarkė:

  1. Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos 46-ojo posėdžio darbotvarkės patvirtinimo.
  2. T1-135 „Dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio patvirtinimo“.
    Rengėja – Jurgita Kunciūtė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėja.
  3. T1-134 „Dėl Dalijos Irenos Einikienės paskyrimo Pagėgių savivaldybės administracijos direktore“.
    Rengėja – Jurgita Kunciūtė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėja.

Savivaldybės tarybai neįgyvendinant Konstitucijos laiduojamos vietos savivaldos teisės Konstitucija numato teisinius padarinius – nesant savivaldybės tarybos ir mero gebėjimo veikti vietos bendruomenės interesais, tų interesų užtikrinimą garantuos valstybė, laikinai įvesdama tiesioginį valdymą konkrečiame valstybės teritorijos administraciniame vienete – Pagėgių savivaldybėje.

Laikinai įvedus tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybės teritorijoje būtų ribojama Konstitucinė savivaldos teisė, tačiau tai yra būtina siekiant užtikrinti savivaldybės gyventojų poreikius.

Parašykite komentarą

Top