Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Patvirtino Seimo rinkimų organizavimo tvarką pandemijos sąlygomis

Patvirtino Seimo rinkimų organizavimo tvarką pandemijos sąlygomis

siandien.info, vrk.lt

VRK komisijos nariai patvirtino Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų organizavimo, kai Lietuvos Respublikos teritorijoje ar jos dalyje laikinai apribojama asmenų judėjimo laisvė, tvarkos aprašą, nurodantį artėjančių Seimo rinkimų komisijų nariams, stebėtojams ir rinkėjams, kaip reikėtų elgtis balsavimo metu Covid19 pandemijos kontekste.

Ši tvarka apibrėžia pagrindines rekomendacijas ir nurodymus rinkimuose dirbantiems asmenims dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas ir dažnai liečiamus paviršius balsavimo vietose, reguliuoti balsuojančiųjų srautus ir kitaip užtikrinti saugią balsavimo proceso eigą.

Tvarkoje taip pat nustatyta rinkimų komisijų nariams apsaugines kaukes dėvėti nuo atvykimo į balsavimo vietas iki momento, kai bus suskaičiuoti visi balsai. Šis nurodymas galios ir rinkimų stebėtojams bei asmenims, kurie pageidaus tapti savanoriais ir pagelbėti rinkimų komisijų nariams reguliuoti lankytojų srautus balsavimo apylinkėse.

Rinkėjams VRK taip pat numato taikyti reikalavimą dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones viso buvimo balsaviečių patalpose metu. Jų bus prašoma atvykti jau dėvint kaukes, turėti savo rašymo priemonę, planuoti balsavimo laiką atvykstant ryto valandomis, kai rinkėjų srautai mažesni, pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe bei laikytis socialinės distancijos nuo kitų rinkėjų.

„Kasdien stebime su koronavirusu susijusią situaciją ir atsakingai ruošiamės balsavimą Seimo rinkimuose organizuoti kaip įmanoma saugesnėje aplinkoje“, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Pasak jos, planuojama kiekvienoje apylinkėje turėti papildomą kiekį apsauginių kaukių, kurias rinkimų komisijų nariai galėtų įteikti į balsavimo patalpas įeinantiems rinkėjams tuo atveju, jei kuris nors iš rinkėjų atvyktų balsuoti nedėvėdamas nosį ir burną dengiančios priemonės.

Dėl jų skyrimo VRK jau tariasi su LR sveikatos apsaugos ministerija, kuri žada parūpinti apsaugos priemonių iš valstybės rezervo, kad balsavimo procesas Seimo rinkimų metu būtų saugus tiek rinkėjams, tiek rinkimuose dirbantiems žmonėms.

Dėl koronaviruso pandemijos Seimo rinkimuose VRK sprendimu gali būti prailgintas išankstinio balsavimo laikas. Paskelbus specialiąją situaciją, balsuoti iš anksto bus galima spalio 5–9 dienomis.

Seimo rinkimai numatyti spalio 11 d.

Parašykite komentarą

Top