Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Gegužės 1-ąją pradėjo galioti Susisiekimo ministerijos teikti ir Vyriausybės priimti Kelių eismo taisyklių pakeitimai ir patobulinimai

Gegužės 1-ąją pradėjo galioti Susisiekimo ministerijos teikti ir Vyriausybės priimti Kelių eismo taisyklių pakeitimai ir patobulinimai

www.siandien.info

Gegužės 1-ąją pradeda galioti Susisiekimo ministerijos teikti ir Vyriausybės priimti Kelių eismo taisyklių pakeitimai ir patobulinimai.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Pakeitimuose numatyta, kad vairuotojams dalyvaujantiems viešajame eisme (išskyrus atvejus, kai transporto priemonė stovi) draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis. Išimtis numatyta tais atvejais, kai mobiliojo ryšio priemonės valdomos naudojant laisvų rankų arba transporto priemonės įrangą, arba kai mobiliojo ryšio priemonė pritvirtinta specialiame laikiklyje. Pabrėžiama, kad išimtis dėl naudojimosi, kai transporto priemonė stovi, galioja tik sustojus ilgesniam laikui, tačiau nėra taikoma, kai sustojama spūstyje, prie raudono šviesoforo signalo, praleidžiant pėsčiuosius ir pan.

Siekiant išvengti nesusipratimų dviračių takuose, nustatytos išimtys dėl pėsčiųjų eismo dviračių takais ir dviračių juostomis. Pakeitimuose numatytas draudimas pėstiesiems judėti dviračių taku pagal analogiją su draudimu dviratininkams kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis. KET nustatyta, kad pėstieji gali kirsti dviračių taką ar juostą, pereidami į kitą jų pusę, taip pat pėstieji gali judėti dviračių taku, jei kelyje nėra šaligatvio ar pėsčiųjų tako.

Šiais atvejais pėstieji turi eiti taip, kad netrukdytų dviratininkų eismui. KET pakeitimais atnaujinta eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir stovėjimo aikštelėse. Nustatyta, kad automobiliams draudžiama lenkti gyvenamojoje zonoje, daugiabučių kiemuose ir stovėjimo aikštelėse. Be to, siekiant išvengti pasitaikančių piktnaudžiavimų, KET nustatomas aiškus ir vienareikšmis draudimas sustoti ir stovėti stovėjimo vietoje, skirtoje tik transporto priemonėms, pažymėtoms skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

Įsigaliojus pakeitimams atsisakoma draudimo mokyti vairuoti gyvenamojoje zonoje. Vietoj draudimo mokyti vairuoti įrašyti draudimą lenkti gyvenamojoje zonoje, analogiškai, kaip numatyta dviračių gatvės eismo reikalavimuose (pagal dabar galiojančias taisykles gyvenamojoje zonoje gali būti vykdomas vairuotojų egzaminavimas, bet vairuotojų mokymas šioje zonoje draudžiamas, todėl būsimasis transporto priemonės vairuotojas neįgyja reikiamų ir kiekvienam vairuotojui būtinų praktinių vairavimo įgūdžių). Patikslinta, kad transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms, taip pat pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jis kerta. Pagal patikslintas KET nuostatas dviratininkams gyvenamojoje zonoje netaikomas reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto.

Pėstiesiems automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama judėti visa važiuojamąja dalimi, tačiau jie turi netrukdyti transporto priemonių eismui. Esant pėsčiųjų perėjai, privalu ja naudotis. Stovėjimo aikštelėse pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones.

Taip pat patikslinta, kad jei posūkis arba apsisukimas galimas iš vienos eismo juostos, sukdamas vairuotojas gali pasirinkti bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą. KET pakeitimais suvienodinti reikalavimai visų rūšių keturračių vairuotojams. Nustatyta, kad ratinio traktoriaus (T3b kategorijos), kuris pagamintas keturračio konstrukcijos pagrindu ir neturi kėbulo (kabinos), vairuotojui taikomi keturračių vairuotojams keliami reikalavimai: privaloma dėvėti šalmą ir vairuoti abiem rankomis, draudžiama važiuoti automagistrale ir greitkeliu, vežti vaikus iki 12 metų. Į KET įtraukta nauja rekomendacija dėl vaiko vežimo automobiliu.

Rekomenduojama, kad vaikas specialioje sėdynėje, atsuktoje prieš automobilio važiavimo kryptį, būtų vežamas kaip galima ilgiau, kaip nurodo sėdynės gamintojas. Taip vežti vaiką naujesnio tipo sėdynėse galima gerokai ilgiau (bent iki 15 mėn. amžiaus), dėl saugumo būtina atsižvelgti į sėdynių gamintojų nurodomus reikalavimus ir rekomendacijas.

Svarbu, kad vaikas būtų vežamas specialioje jo ūgiui ir svoriui pritaikytoje sėdynėje.

Pokyčiai laukiantys nuo lapkričio 1 dienos

Šiuose pakeitimuose taip pat numatyta, kad naujo įspėjamojo kelio ženklo įtvirtinimas. Nuo lapkričio 1 dienos keliuose atsiras naujas kelio ženklas „Raiteliai“.

Jis įspės apie kelio ruožą, kuriuo dažnai joja raiteliai ar vedami žirgai. Taip pat atsisakoma pasenusių neaktualių paslaugų kelio ženklų mėlyname fone Nr. 706 „Telefonas“ ir Nr. 725 „Lankytina vieta“.

Ženklas „Telefonas“ tapo neaktualus Lietuvoje nebelikus taksofonų, o lankytinos vietos jau žymimos kitokiais kelio ženklais rudame fone su rodykle į lankytiną vietą arba su lankytinos vietos pavadinimu.

Parašykite komentarą

Top