Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris ir jo priedas „Žemaitija“ (Mona Žemaitėjė)

Naujas ŠIANDIEN numeris ir jo priedas „Žemaitija“ (Mona Žemaitėjė)

www.siandien.info

Rytoj-naujas ŠIANDIEN numeris ir jo priedas „Žemaitija“ (Mona Žemaitėjė).

Žemaitijos kūrėjai. Kiekvienas kūrėjas visuomenės kultūroje yra svarbi asmenybė, besidalinanti tuo, ką turi savyje tauriausio. O kas tauriau už meilę gimtai kalbai ir savam kraštui – Žemaitijai?

Laikraščiui ŠIANDIEN džiugu pristatyti dvi naujas Žemaitijos kūrėjos Irenos Stražinskaitės-Glinskienės knygas, pirmuosius skaitytojus pasiekusias š. m. vasario mėnesio pabaigoje – Knygų mugėje-2023.

Tai žemaičių kalba parašyta knyga šeimai „Augo so žemaitiu kalbo“ ir iliustruota pasakų knygelė „Boružėlės pasakėlės“. Idėja žemaičių kalba parašytas pasakas išversti į lietuvių kalbą gimė neatsitiktinai.

Pasakų iliustratorei palangiškei Rūtai Savickienei paapgailestavus, jog tokių gražių pasakaičių neperskaitys lietuviai, nuspręsta įgyvendinti dvigubą projektą – išleisti abi knygas vienu metu.

Lopšinės, pasakos, prozos vaizdeliai, eilėraštukai ir eilėraščiai – kad vaikai augtų žemaitiškoje dvasioje kartu su savo tėvais ir seneliais.

„Pastaraisiais metais pirmą kartą per visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį taip stipriai suaktyvėjo žemaičių kalbos klausimo kėlimas ir problemos sprendimas.

Siekiama žemaičių kalbą įteisinti ne kaip antrąją Valstybinę kalbą, o kaip istorinio Žemaitijos regiono regioninę kalbą.

Belieka priminti taiklų žemaitišką posakį: „Je žemaitis ožsėspėrs – ėr i dėbėsi ispėrs!“.

Esu šventai įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau žemaičiai savo atkakliu užsispyrimu ir valia įtvirtins ir įteisins savo tautiškumo kertinį kūlį – gimtąją žemaičių kalbą“, – rašo ŠIANDIEN prof. dr. Juozas Pabrėža.

ŠIANDIEN prenumerata – visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruok.lt, www.prenumeruoti.lt.

Nuoširdus ačiū už 1,2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio skyrimą laikraščio ŠIANDIEN leidybai.

Parašykite komentarą

Top