Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Premjeras: artėjame prie bendro susitarimo nepirkti Astravo AE pagamintos elektros

Premjeras: artėjame prie bendro susitarimo nepirkti Astravo AE pagamintos elektros

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Taline.

Visų pirma buvo aptarti bendros Baltijos šalių energetikos rinkos vystymo procesai. Trijų Baltijos šalių premjerai sutarė artimiausiu metu įpareigoti energetikos ministrus pasirašyti ketinimų deklaraciją dėl konkrečių priemonių, kurios užtikrintų, jog elektra iš nesaugios Astravo AE nebus perkama nuo to momento, kai ji pradės darbą.

„Džiugina, kad artėjame prie bendros Baltijos šalių pozicijos nepirkti elektros iš nesaugios Astravo atominės elektrinės. Rusiškos elektros importas neturi tapti galimybe importui iš nešvarios Astravo atominės elektrinės. Taip pat neabejoju, kad kartu su Latvija ir Estija bei Europos Komisija rasime sprendimus dėl tinkamo į mūsų tinklus iš trečiųjų šalių patenkančios elektros kilmės kontrolės mechanizmo“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio, Baltijos šalys siekia toliau vystyti bendrą gamtinių dujų rinką regione, atsižvelgdamos į jau 5 metus Klaipėdoje sėkmingai veikiančio SGD terminalo strateginę svarbą valstybėms ir vartotojams. Jis informavo Latvijos ir Estijos premjerus apie pažangą įgyvendinant GIPL dujotiekį su Lenkija.

Akcentuota, jog bendradarbiaujant su Europos Komisija ir Lenkija sparčiai įgyvendinamas „Rail Baltica“ projektas. Pabaigus „Rail Baltica“ statybos darbus iki Kauno intermodalinio terminalo, bus sudarytos sąlygos nepertraukiamam karinės paskirties krovinių gabenimui į Baltijos regione vyksiančias pratybas.

Susitikime su Europos Komisijos nariu, atsakingu už biudžetą, Johannesu Hahnu pabrėžta, kad Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimais Baltijos valstybės yra bendramintės. Su Europos Komisijos nariu J. Hahnu aptarti sąžiningi sprendimai dėl Baltijos valstybių.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top