Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Prezidentas Briuselyje rūpinasi ūkininkais

Prezidentas Briuselyje rūpinasi ūkininkais

www.siandien.info, lrp.lt
ES vieningoje rinkoje tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams negali skirtis nuo kai kurių kitų šalių ūkininkams skiriamų tiesioginių išmokų net tris kartus“, – sakė Prezidentas. Gitanas Nausėda kartu su Latvijos ir Estijos vadovais susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu. Susitikime aptarta ES Daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo instrumento derybų eiga.

Šalies vadovas pristatė pagrindinius Lietuvos prioritetus derybose – siekius užsitikrinti adekvatų sanglaudos ir žemės ūkio politikų finansavimą. Kartu su Baltijos šalių vadovais Prezidentas atkreipė Ch. Michelio dėmesį į būtinybę užtikrinti vienodas konkurencines sąlygas visiems ES ūkininkams, didinant tiesioginių išmokų lygį.

Diskusijoje dėl sanglaudos politikos Prezidentas akcentavo šios politikos indėlį, įgyvendinant ambicingus ES darbotvarkės tikslus klimato kaitos ir skaitmenizacijos srityse ir pažymėjo, jog būtina išlaikyti tinkamą šios politikos finansavimą.

Prezidentas pabrėžė, kad ES lyderių susitarimas derybose būtinas veiksmingam ES atsakui į pandemijos sukeltus ekonominius ir socialinius iššūkius bei pasirengimui galimai antrajai pandemijos bangai. ES daugiametis biudžetas ir Europos gaivinimo instrumentas itin svarbūs siekiant spartaus ES ekonomikos atsigavimo, užtikrinant ES konkurencingumą bei ES strateginės darbotvarkės įgyvendinimą.

Susitikime taip pat buvo pažymėtas poreikis atrasti kompromisą derybose dėl teisės viršenybės, lėšų valdysenos klausimais.

Parašykite komentarą

Top