Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitė: Migrantų srautai grėsmingai didėja, prezidentas nusprendė rašyti laišką ES lyderiams

Savaitė: Migrantų srautai grėsmingai didėja, prezidentas nusprendė rašyti laišką ES lyderiams

www.siandien.info

Vien tik šį sekmadienį jau sulaikyta 216 neteisėtai sieną perėjusių asmenų, iki paros pabaigos skaičius gali pasiekti apie 300.

Gintauto Kniukštos nuotr.

Tuo tarpu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su ES Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos Ministru Pirmininku Janez Janša laišku kreipėsi į kitus ES lyderius, siekdami atkreipti jų dėmesį į prie ES/Lietuvos ir Baltarusijos sienos augančią įtampą ir kenkėjiškus Baltarusijos režimo veiksmus.

Prezidentas niekam nepranešęs šią savaitę nuvyko į Dieviniškes lrp.lt. nuotr.

Bendrame Lietuvos Prezidento ir Slovėnijos Premjero laiške akcentuojama, kad šiuo metu prie išorinės ES ir Baltarusijos sienos patiriamas migracinis spaudimas yra Baltarusijos režimo finansuojama hibridinė ataka, kurioje nelegali migracija yra pasitelkiama kaip atsakas į ES palaikymą šalies pilietinei visuomenei, opozicijai ir demokratijos procesams, taip pat ir ES sankcijoms Lukašenkos režimui.

Pabrėžiama, kad nuo šių metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos sieną nelegaliai kirto virš 3 tūkst. migrantų.

„ES išorinės sienos apsauga yra visų šalių narių bendra atsakomybė. Išorinių sienų apsauga turi tiesioginę įtaką visos Sąjungos saugumui. Norime pasinaudoti galimybe ir pakartoti prašymą dėl papildomos skubios pagalbos Lietuvos valdžios institucijoms, kurios šiuo metu susiduria su išskirtinai sunkiomis aplinkybėmis“, – rašoma laiške.

Laiške yra įvardijamas šiuo metu Lietuvai būtinos pagalbos poreikis, ypač sienos apsaugai: fiziniam barjerui ir stebėsenos įrangos. ES šalys narės yra kviečiamos prisidėti šiomis priemonėmis ir padėti Lietuvai spręsti šią neeilinę migracijos krizę ES-Baltarusijos pasienyje.

Parašykite komentarą

Top