Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Sostinės merai ir jų palikimas.  Skulptūra „Krantinės arka“

Sostinės merai ir jų palikimas.  Skulptūra „Krantinės arka“

Gintautas KNIUKŠTA, ŠIANDIEN apžvalgininkas

Sostinės merai ir jų palikimas.  Skulptūra „Krantinės arka“ sumontuota iš dujų vamzdžių.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

“Žioplių minia turi žavėtis? Aš sukviesiu žmones ir mes plaktukais jį mėginsime griauti, šitą vamzdį!”, – savivaldybės kolegijos posėdyje yra pareiškęs miesto tarybos narys  Gediminas Rudžionis.

„Tokiomis skulptūromis galime paskelbti ir daugiau vamzdžių – mieste jų netrūksta ir man jie yra gražūs. Bet aš žinau, kad dauguma žmonių su manimi nesutiks. Žmonės tai įvertins tiesiog kaip kanalizacijos vamzdį, kuriuo teka šūdai. O kažkas dar eis ir plaktuku daužyti. Ar tikrai mums to reikia?“, – tame pačiame posėdyje klausė dabar jau Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Krantinės arka buvo sukurta programai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” (VEKS), finansuojant Kultūros ministerijai.

VEKS atstovų teigimu, skulptorių darbus gerai įvertino tarptautinė ekspertų komisija bei Lietuvos architektūros ir meno žinovai.  

“Neries krantinėje tarp Mindaugo ir Žaliojo tiltų Vlado Urbanavičiaus skulptūra „Krantinės arka“- – tai šiuolaikiškas energetiniais tinklais susaistyto pasaulio komentaras. 2008 m. Venecijos architektūros bienalėje estų menininkai dujų vamzdžiu sujungė Rusijos ir Vokietijos paviljonus. V. Urbanavičius savo skulptūros projektą sukūrė anksčiau ir akcentavo ne politinius, o estetinius ir socialinius aspektus. Tai skulptūra, kviečianti diskutuoti apie meno viešojoje erdvėje paskirtį ir tikslus, aktyviai reikšti savo nuomonę“, – buvo teigiama VEKS pranešime.

Tuo metu Vilniui vadovavo “tvarkietis” Juozas imbrasas. “Skulptūros” statybos darbus užbaigė jį pakeitęs konservatorius Vilius Navickas.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top