Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Rugsėjo 10 d. mitingai telkiami ir kituose Lietuvos miestuose

Rugsėjo 10 d. mitingai telkiami ir kituose Lietuvos miestuose

Rugsėjo 10 d. mitingai telkiami ir kituose Lietuvos miestuose

www.siandien.info

Internete platinami pranešimai apie rugsėjo 10 d. rengiamus protesto mitingus ir kituose Lietuvos miestuose.

Štai klaipėdiečiai negalintis vykti į Vilnių raginami tą dieną 10 val. rinktis miesto Atgimimo aikštėje.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Lietuvos šeimų sąjūdis (LŠS) paskelbė, kad rugsėjo 10 d., penktadienį,  prie Seimo telktas mitingas įvyks 10.30-16 val. Vilniaus Katedros aikštėje. Tikimasi, kad jame dalyvaus iki 10 tūkst. žmonių.

Paaiškėjo, kad Vyriausiasis administracinis teismas netenkino LŠS skundo ir nesustabdė Vilnius miesto savivaldybės sprendimo kuriuo ji atšaukė dar liepos mėnesį priimtą  suderinimą dėl mitingo prie Seimo. Todėl numatytas mitingas vyks LŠS ir Vilniaus savivaldybės naujai suderintoje vietoje – Vilniaus Katedros aikštėje.

LŠS skelbia, kad žmonių į mitingą atvykusių autobusais išlaipinimas-grįžimas-įlaipinimas vyks Vilniaus Arsenalo gatvėje Karaliaus Mindaugo troleibusų stotelėje. Policija ten paruošė tam skirtą vietą.

Atvykstantirms patariama susitarti su autobuso vairuotoju tikslų įlaipinimo (grįžimo) laiką, nes  įlaipinimo vietvykstantirms patariama susitarti su autobuso vairuotoju tikslų įlaipinimo (grįžimo) laiką, nes  įlaipinimo vietos negalima užimti ilgiau nei 20 minučių. Išlaipinę žmones autobusai išvyks į savo stovėjimo vietą.

Lietuvos valdžia  bijo protestuotojų. Vilniaus savivaldybės ir teismų pastangomis mitingą pavykus nustumti nuo Seimo į Katedros aikštę vis tiek bijoma, kad protesto akcijos gali vykti ir prie Seimo.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Internete nuolat buvo platinami raginimai  nepasiduoti valdžiai ir rinktis prie Seimo kas bebūtų. Nors Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovybė nuo tokių kvietimų aiškiai atsiribojo, tačiau pavieniai visuomenės veikėjai tokių ketinimų neatsisako.

Dar šios savaitės pradžioje Vilniaus savivaldybė buvo gavusi apie dešimt pranešimų apie ketinimus rinktis prie Seimo būreliais po 15 žmonių. Tokiems susėjimams savivaldybės suderinimo nereikia, užtenka tik apie tai pranešti.

Policija siekdama sutrukdyti galimus valdžios nesankcionuotus veiksmus artėjant mitingui pradėjo suiminėti aktyvesnius visuomenininkus. Jau po rugpjūčio 10-osios dienos mokytojos, visuomenininkės Astros Astrauskaitės daugiatūkstantinio mitingo be jokio pagrindo buvo suimtos tą mitingą filmavusios Lietuvos šeimų maršo aktyvistės Vitolda Račkova ir Adelinas Sabaliauskaitė, viuomenininkė, aktyvi valdžios kritikė teisininkė Nendrė Černiauskienė.

Rugsėjo 4 d., vykdydamas tiesioginę transliaciją iš Kauno Laisvės alėjoje vykusios netradicinių lytinių mažumų demonstracijos, be jokios priežasties, buvo sulaikytas žinomas visuomenininkas, žmogaus teisių gynėjas, Lietuvos visuomenės tarybos (LVT) valdybos narys, aktyvus Lietuvos šeimų sąjūdžio renginių dalyvis ir filmuotojas Kipras Valentinavičius.

Mitingo išvakarėse, trečiadienio vakarą pareigūnai sulaikė visuomenininką, aktyvų valdžios kritiką Antaną Kandrotą, visuomenėje žinomą Celofano pravarde. Būtent jis savo Feisbuko paskyroje pavadintoje „Šeimų sąjūdis“ (nepainioti su „Lietuvos šeimų sąjūdis“ – oficialia šios organizacijos Feisbuko paskyra) nuolat ragino kas bebūtų rinktis mitinguoti prie Seimo. A. Kandrotas taip pat filmuodavo ir vykdydavo tiesiogines transliacijas iš visų mitingų.

Ketvirtadienio vakarą A. Kandrotas buvo paleistas Vilniaus miesto apylinkės teismui už dalyvavimą taip vadinamose rugpjūčio 10-osios „riaušėse“ prie Seimo jam paskyrus pusei metų namų arešto ir uždraudus dalyvauti mitinguose prie  Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros…

Tą patį trečiadienio vakarą Jonavoje buvo sulaikytas ir visuomenėje žinomas aktyvus mitingų dalyvis Andrius Lobovas. Ji teismo prašoma, leisti suimti mėnesiui, kaip įtariamąjį „riaušių prie Seimo byloje“.


Parašykite komentarą

Top