Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Dėl žalio pieno pirkimo ir pardavimo sąlygų

Dėl žalio pieno pirkimo ir pardavimo sąlygų

www.siandien.info

Seimo Kaimo reikalų komitetas pradėjo Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekto svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Pasukus iš Kauno Jonavos link, laisvojoje ekonominėje zonoje, galima pamatyti didžiulę žemės ūkio kooperatyvo ,,Pienas LT“ gamyklą. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki birželio 12 d.

Nauja įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą, įtvirtinti nesąžiningų ir draudžiamų veiksmų perkant ir parduodant pieną sąrašą.

Šiuo įstatymo projektu norima apriboti nesąžiningų prekybos praktikų taikymo galimybes sudarant žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis. Svarstomais įstatymo pakeitimais siūloma nustatyti, kad pieno kaina turi būti nustatoma sutartyje ir ji gali būti arba pastovi, arba apskaičiuojama pagal sutartyje nustatytus objektyvius rodiklius. Projekte taip pat būtų apibrėžiamas įpareigojimas pirkėjui nustatyti aiškias priedų ir priemokų mokėjimo sąlygas.

Be kitų siūlomų nesąžiningų veiksmų pieno pirkėjui būtų draudžiama keisti sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris negalėtų būti trumpesnis kaip 30 dienų (šis draudimas nebūtų taikomas, kai pieno pirkimo kaina būtų didinama), mažinti pieno pirkimo kainą dažniau kaip kas du iš eilės einančius reguliariai parduodamo pieno tiekimo laikotarpius, pieno pardavėjams mokėti priemokas ir priedus už perkamą pieną, kurių dydžiai kartu būtų didesni kaip 20 proc. pieno pirkimo kainos ir kt.

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima čia.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarant šią nuorodą – Siųsti pasiūlymą.

Parašykite komentarą

Top