Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Rusija nusitaikė ir į NATO šalis? Skelbiama apie Lenkijoje nukritusias raketas

Rusija nusitaikė ir į NATO šalis? Skelbiama apie Lenkijoje nukritusias raketas

www.siandien.info

Karas peržengė Ukrainos sienas: skelbiama apie Lenkijoje nukritusias Rusijos raketas.

NATO valstybėje Lenkijoje prie Ukrainos sienos nukrito Rusijos raketos ir dėl to žuvo du žmonės. Dėl įvykio antradienio vakare Lenkijos ministras pirmininkas sušaukė nepaprastąjį posėdį, skelbia express.co.uk, tai patvirtina ir kiti žiniasklaidos kanalai.

Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mülleris žurnalistams pareiškė, kad susiklostė „krizinė situacija“, ir paragino juos neskelbti nepatikrintų pranešimų. P. Mülleris nepatikslino, kodėl šaukiamas posėdis, ir žadėjo pateikti daugiau informacijos jam pasibaigus.

Socialinių tinklų nuotrauka.

Radijo stoties „Radio Zet“ korespondentas neoficialiai pranešė, kad netoli sienos su Ukraina esančiame Pševoduvo kaime nukrito dvi raketos, žuvo du žmonės. Incidento vietoje dirba policijos, prokuratūros ir kariuomenės atstovai. Savo ruožtu Liublino radijas pateikia kitą įvykių versiją. Esą grūdų džiovykloje ant svarstyklių užvažiavęs traktorius netikėtai sprogo. Jis taip pat praneša apie dvi aukas. Antradienį Rusijos kariuomenė smogė Ukrainai stipriausią smūgį nuo karo pradžios.

Priešas į Ukrainos miestus paleido apie 100 raketų. Jos daugiausia buvo nutaikytos į kritinės infrastruktūros objektus. Raketos nukrito Pševovo mieste ir pataikė į grūdų džiovyklas. Pranešama, kad toje vietoje jau yra policija, prokuratūra ir kariuomenė.

Kai kurie analitikai teigia, kad raketų taikinys galėjo būti Lvovas, Ukrainos miestas, esantis maždaug 100 km į pietus nuo Pševovo.

Pirmosios reakcijos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Paulina Levickytė Delfi antradienio vakarą patvirtino, kad toks įvykis Lenkijoje buvo, tačiau pabrėžė, kad ministerija šiuo metu bando išsiaiškinti visas aplinkybes.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad yra laukiama oficialios Lenkijos pozicijos. „Atidžiai stebime situaciją susijusią su pranešimais, jog Rusijos karinės pajėgos apšaudė mūsų kaimynės ir artimos sąjungininkės Lenkijos teritoriją raketomis. Pranešama, kad raketos sprogo 8 km Lenkijos teritorijoje. Informacija dar nėra oficialiai patvirtinta. Dabar privalome sulaukti oficialios Lenkijos pozicijos dėl paskelbtos informacijos. Lietuvos valstybė visada besąlygiškai rems Lenkiją nuo bet kokių provokacijų ar bet kokios formos agresijos bei visada ryžtingai stovės mūsų broliškos Lenkijos pusėje“, – teigia parlamentaras L. Kasčiūnas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda rinko žodžius :„Neraminančios šio vakaro žinios iš Lenkijos dėl bent dviejų sprogimų. Palaikome nuolatinį ryšį su savo draugais iš Lenkijos. Lietuva reiškia paramą Lenkija. Kiekvienas NATO teritorijos colis turi būti apgintas.“

Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas be užuolankų patvirtino Rusijos įvykdytą raketų ataką prieš Lenkiją ir pasidalijo įrašu savo tviterio paskyroje. „Mano užuojautos Lenkijos ginklo broliams. kriminalinis Rusijos režimas paleido raketas, kurių taikinių tapo ne tik Ukrainos civiliai, bet raketos nukrito ir NATO teritorijoje, Lenkijoje. Latvija stovi išvien su draugais lenkais ir smerkia šį nusikaltimą“, – pareiškė Latvijos gynybos ministras.

Parašykite komentarą

Top