Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > JAV Žydrūnas Savickas papildė trofėjų kolekciją ir užėmė pirmą vietą „Masters 40+ World Strongest Man“ kategorijoje

Floridos valstijoje (JAV) vykusiose pasaulio galiūnų žaidynėse aukso medalį veteranų (virš 40 metų) kategorijoje iškovojo Žydrūnas Savickas. Buvęs stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas papildė trofėjų kolekciją ir užėmė pirmą vietą „Masters 40+ World Strongest Man“ kategorijoje.

„Viking Press“ rungtyje Ž.Savickas 148 kg svorį pakėlė 9 kartus ir pasidalino 3-4 vietas su estu Rauno Heinla. Pirmas buvo bulgaras Dimitaras Savatinovas (13 kartų), antras – amerikietis Mattas Webbas (10 kartų). Dainius Repšys (7 kartai) kartu su Romeku Veltu pasidalino 5-6 pozicijas.

Organizatorių nuotrauka.

150 kg svorio nešime Ž.Savickas distanciją įveikė per 18.22 sek. ir buvo 3-ias. Greičiau su užduotimi susitvarkė olandas Jitsas Krameris (17.63) ir R.Veltas (18.16). D.Repšys buvo 6-as (20.87), o R.Heinla nepasiekė finišo (24,77 m) ir pelnė vos 1 tašką.

300 kg svorio atkėlime Ž.Savickas su 9 sėkmingais bandymais taip pat buvo 3-ias, o D.Repšys (8 bandymai) pasidalino 4-6 pozicijas. Čia nugalėjo R.Heinla (13 kartų), aplenkęs J.Kramerį (12).

Smėlio maišų (nuo 125 iki 159 kg svorio) užkėlimo rungtyje Ž.Savickas sėkmingai pakėlė 3 maišus per 24.47 sek. ir vėl buvo 3-ias, o D.Repšys (2 maišai per 18.56 sek.) tenkinosi 9-a pozicija. Visus 4 maišus užkelti pavyko tik M.Webbui (30.43 sek.) ir R.Heinlai (38.81).

408 kg automobilio rėmo nešime Ž.Savickas finišavo 5-as (14.56 sek.), D.Repšys – 7-as (16.44). Pirmas buvo R.Heinla (12.41).

Redakcijos archyvo nuotrauka.

Didžiulių „hantelių“ (nuo 72,5 iki 100 kg svorio) kilnojimo rungtyje D.Repšys buvo 3-ias (4 svarmenys per 49.94 sek.), o Ž.Savickas – 4-as (3 per 20.78 sek.). Vėl nugalėjo R.Heinla (4 per 27.36 sek.).

Prieš lemiamą rungtį pirmavo 47,5 taško turėjęs R.Heinla. Ž.Savickas buvo atsilikęs 3 tšk., J.Krameris – 6, o D.Savatinovas – 8,5. Kiti sportininkai viltis kovoti dėl aukso buvo praradę jau anksčiau.

6 akmenų sukėlime (nuo 125 iki 181 kg) D.Savatinovas užkėlė tik 1 akmenį ir prarado turėtas teorines viltis kovoti dėl aukso. J.Krameris pasirodė kur kas geriau. Jis sukėlė visus 6 akmenis per 46.51 sek.

R.Heinla paskutinio akmens neužkėlė (5 akmenys, 30.51 sek.) ir Ž.Savickui sužibo viltis kovoti dėl aukso. Lietuvis lemiamu momentu pasirodė kaip geriausiais laikais – sukėlė visus 6 akmenis per 33.28 sek. ir laimėjo finalinę rungtį.

Tarp Ž.Savicko ir R.Heinlos įsiterpė ne tik J.Krameris, bet ir D.Repšys (6 akmenys, 59.99 sek.), taip savotiškai padėjęs tautiečiui. Tai reiškė, kad Ž.Savickas ir R.Heinla varžybas baigė surinkę vienodai taškų – po 54,5. Pagal varžybų nuostatus čempioną nulėmė tai, kuris sportininkas geriau pasirodė finalinėje rungtyje. Kadangi Ž.Savickas laimėjo akmenų sukėlimą, jam ir atiteko auksas. Trečias liko J.Krameris (50,5).

R.Heinla po varžybų sveikino Ž.Savicką, bet pripažino, kad yra nusivylęs dėl taip apmaudžiai paleistos pergalės.