Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Rygoje susitiko Baltijos šalių premjerai

Rygoje susitiko Baltijos šalių premjerai

Lietuva negalės pritarti drastiškam finansavimo sanglaudos politikai mažinimui ir reikalaus vienodų konkurencijos sąlygų mūsų ūkininkams išmokų srityje. Taip pat ypatingas dėmesys bus skiriamas ES išorinės sienos apsaugos stiprinimui ir karinio mobilumo finansavimui.

S.Skvernelis padėkojo Latvijai už jos atliktą darbą pirmininkaujant Baltijos Ministrų Tarybai, už įsimintiną Baltijos kelio minėjimą Rygoje ir palinkėjo sėkmės vairalazdę perimančiai Estijai.

Pasirašytas reikšmingas Susitarimas dėl konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo, tad diplomatai galės teikti konsulinę pagalbą kitų Baltijos valstybių piliečiams ten, kur jie neturi galimybės kreiptis į nacionalinę ambasadą.

Rail Baltica“ projektas turi ne tik ekonominę, bet ir saugumo dimensiją. Lietuvos vyriausybė teikia strateginę reikšmę šio projekto įgyvendinimui be vėlavimų. Įgyvendinome svarbų etapą – užbaigėme žemės paėmimo procedūras visame „Rail Baltica“ ruože nuo Kauno iki Latvijos sienos, jau 2021 m. startuos statybos darbai.

Šiuo metu baigiami didelio mąsto „Rail Baltica“ statybos darbai iki Kauno intermodalinio terminalo. Tai sudarys sąlygas nepertraukiamam karinės paskirties krovinių gabenimui į mūsų regione vyksiančias pratybas. Ypatingai svarbu Baltijos valstybėms, Lenkijai ir Europos Komisijai sutelktai dirbti dėl tinkamo „Rail Baltica“ finansavimo būsimame daugiamečiame ES biudžete.

Lietuvos Vyriausybės vadovas akcentavo, kad siekiama toliau vystyti bendrą gamtinių dujų rinką regione, atsižvelgdami į jau 5 metus Klaipėdoje sėkmingai veikiančio SGD terminalo strateginę svarbą mūsų valstybėms ir vartotojams.

Svarbu, kad mūsų elektros rinkoje skatintume švarios ir tvarios energijos gamybą, o elektrą importuojančios trečiosios šalys privalėtų laikytis aukščiausių aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartų.

Susitikimo metu pabrėžta, kad Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimais Baltijos valstybės yra bendramintės. Baltijos regionas parodė, kad sanglaudos politikai tenka kertinis vaidmuo užtikrinant ekonominę konvergenciją Europos Sąjungoje. Baltijos šalių regionas – ES sėkmės pavyzdys.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top