Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: ekologinis ūkininkavimas – nuo Latvijos atsiliekame beveik du, o nuo Estijos – beveik tris kartus

Naujas ŠIANDIEN numeris: ekologinis ūkininkavimas – nuo Latvijos atsiliekame beveik du, o nuo Estijos – beveik tris kartus

www.siandien.info

„Ekologiškų produktų pardavimas nuolat auga. Covid – 19 pandemija taip pat paskatino žmones rinktis natūralesnius, sveikesnius produktus ir taip stiprinti savo imunitetą.

Vartotojai reaguoja ir į prastėjančią maisto kokybę, kurią lemia itin gausus cheminių priemonių naudojimas įprastiniuose ūkiuose bei maisto priedų naudojimas gaminant maisto produktus.

Daugumą žmonių atgraso ir šių metų pradžioje pasirodžiusi informacija apie svirplių miltelių naudojimą maisto produktuose.

Lietuva pagal ekologišką žemės ūkio naudmenų dalį (9 proc.) pasaulyje yra 23 vietoje, ES vidurkis yra 10 procentų. Taigi, esame vidutiniokai ir turime dar daug galimybių augti šioje srityje.

Pagal minėtą santykinį rodiklį nuo Latvijos atsiliekame beveik du, o nuo Estijos – beveik tris kartus.

Estijoje 2021 metais ekologiškų maisto produktų rinka paaugo net 21 proc., ir tai buvo geriausias rezultatas pasaulyje. Mes galime pasiguosti nebent tuo, kad lenkiame Lenkiją, kurioje ekologiški plotai siekia tik 3,5 proc. visų žemės ūkio naudmenų.

Atsiliekame nuo estų ir pagal ekologiškų produktų dalį bendroje maisto prekių rinkoje. Lietuvoje ji siekia tik vieną procentą, o Estijoje – 5 procentus. Estijoje vienas gyventojas per metus išleidžia 70 EUR, o mūsų šalyje – vos 20 EUR.

Lietuvoje vis dar nepakanka orientacijos į galutinį rezultatą – į ekologišką produktą. Tam vis pritrūksta tai konkrečių tokių ūkių plėtros programų, tai pinigų, tai palankesnių administravimo taisyklių.

Reikia daugiau pastangų ūkininkų kooperavimosi srityje, siekiant užtikrinti ekologiškų produktų įvairovę ir mastą, o taip pat jų patekimą į rinką.

Lauktinas ir viešųjų pirkimų tvarkos bei sąlygų tobulinimas, skatinant kokybiškesnių ir natūralesnių produktų vartojimą darželiuose, mokyklose, ligoninėse, mūsų armijoje ir kitose tikslinėse visuomenės grupėse”.

Parašykite komentarą

Top