Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Donatas DAILIDĖ: „Nuveikti suplanuotus darbus ir pasitikti naujus iššūkius – didžiausia dovana”

Savaitraštis ŠIANDIEN. Donatas DAILIDĖ: „Nuveikti suplanuotus darbus ir pasitikti naujus iššūkius – didžiausia dovana”

Romas BEIŠTRAKIS

Nuveikti suplanuotus darbus ir pasitikti naujus iššūkius – didžiausia dovana. Taip sako „Dojus“ įmonių grupės vadovas Donatas Dailidė. Dar tik Kristaus amžiaus sulaukęs Donatas jau vadovauja įmonių grupei, kurioje dirba 350 žmonių Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, o metinė apyvarta siekia 115 mln. EUR.

Pagrindinė veikla – žemės ūkio, miškų ūkio, specializuotos ir vejų priežiūros technikos pardavimai, nuoma bei aptarnavimas.

Kaip voverė darbų verpete besisukantis jaunasis vadovas maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų ŠIANDIEN savaitraščiui apie save ir įmonių grupės veiklą.

Trumpai papasakokite apie save, ką veikei iki perimant „DOJUS” vairą?

Vilniaus Universitete baigiau Ekonomikos fakultetą, vadybos ir verslo administravimo bakalaurą. Baigęs studijas įstojau į Londono ekonomikos mokyklą (angl. LSE) kur įgijau finansų ir valdymo apskaitos magistro laipsnį.

Kurį laiką darbavausi Jungtinėje Karalystėje kompanijos John Deere finansavimo padalinyje, vėliau karjerą tęsiau Lietuvoje tarptautinėje kompanijoje verslo konsultacijų srityje.

DOJUS plečiantis Latvijoje prisijungiau prie įmonės, kelerius metus kuravau įmonės plėtrą Latvijoje, taip pat buvau atsakingas už rizikos valdymo sistemos kūrimą grupės lygiu.

Įsibėgėjus verslui Latvijoje išvykau į vadovų magistratūros (angl. MBA) studijas INSEAD universitete, Singapūre bei Prancūzijoje mokiausi metus, o grįžęs perėmiau įmonių grupės vairą.

John Deere kompanija gyvuoja daugiau kaip 180 metų, turi savo įmones, atstovybes ir kitus padalinius daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Kaip jautiesi, būdamas šios milžinės komandos dalimi?

Esame vieninteliai oficialūs John Deere kompanijos atstovai, tačiau tuo pačiu metu esame nepriklausoma kompanija. Turime savo kompanijos viziją, kuriame savo vertybes.

Džiugu, kad mūsų vertybės sutampa su John Deere vertybėmis: būti inovatyviais lyderiais, tačiau visuomet išlikti žmogiškais ir vykdančiais savo įsipareigojimus.

Turime stiprų užnugarį ir patį stipriausią partnerį pasaulyje žemės ūkio technikos srityje. Tai ir įpareigoja būti geriausiu, ir leidžia prieiti prie didžiulio žinių, kontaktų bei geriausių produktų ir technologijų tinklo visame pasaulyje.

Jūsų įmonė yra nuolatinė parodos „Ką pasėsi …2019” dalyvė. Ką joje demonstruosite šiais metais, kokias naujoves paruošėte parodos lankytojams?

Šįkart ypatingą dėmesį parodoje skirsime augantiems ūkiams. Stende bus gausu sprendimų būtent jiems: nuo John Deere traktorių iki Kuhn ir Kockerling padargų bei Kramer krautuvų.

Beje, šįkart į parodos nominantus pateikėme Kuhn Merge Max grėblio kandidatūrą, tai taip pat sprendimas tinkamas augantiems. Stende pristatysime išmanaus ūkininkavimo technologijas, turėsime partnerius, kurie teiks konsultacijas Europos fondų programos klausimais.

Parodoje taip pat pristatysime atstovaujamą techniką miškų ūkiams ir privatiems bei profesionaliems klientams, norintiems pasirūpinti aplinkos priežiūra.

Jūsų bendrovė lyderiauja Lietuvoje. Pernai net 28 proc. visų pirmą kartą įregistruotų traktorių buvo John Deere markės. Kur slypi sėkmės priežastis?

Tai kelių dedamųjų rezultatas. Visų pirma tai stiprūs, pasaulyje gerai žinomi technikos gamintojų vardai, kurių atstovavimo imamės tik tinkamai juos įvertinę.

Vadovaujamės filosofija, jog geriau neturėti produkto krepšelyje nei turėti blogą produktą. Antra, tai dėmesys servisui ir atsakingas mūsų darbas, orientuotas į klientų aptarnavimo kokybės gerinimą, t.y. reguliarus serviso technikų kvalifikacijos kėlimas, plačiausias serviso tinklas Lietuvoje, investicijos į technologinius sprendimus.

Turime puikią komandą, kuri myli savo darbą bei užtikriną geriausią technikos aptarnavimą ūkiams. Trečia, tai gebėjimas laikytis įsipareigojimų klientams ir siekis būti patikimu partneriu visiems, kurie pasitiki mūsų įmone.

Jums tenka daug bendrauti su ūkininkais, žemės ūkio bendrovių atstovais, gerai suprantate jų rūpesčius ir lūkesčius. Kokią matote Lietuvos žemės ūkio ateitį?

Man smagu, kad Lietuvos ūkininkai vis labiau auga kaip verslininkai, darosi vis labiau profesionalūs.

Ūkiai modernėja, kruopščiai planuojama veikla, automatizuojama dalis darbų, diegiami išmanaus ūkininkavimo sprendimai, kurie padeda mažinti produkcijos savikainą ir tai rodo, kad mes žengiame koja kojon, o dažnai ir lenkiame kitų šalių ūkininkus. Tikiu, kad šios tendencijos tęsis ir ateityje.

Vadovauti „DOJUS“ nėra lengva, kaip atgaunate jėgas, kur leidžiate laisvalaikį?

Kai darbas teikia džiaugsmą, kiekvieną rytą keliesi nekantraudamas nuveikti suplanuotus darbus ir pasitikti naujus iššūkius – tai didžiausia dovana.

Tiesą pasakius, manau, jog be jos versle išlikti tiesiog neįmanoma. Na, o laisvalaikį daugiausia leidžiu tiesiog bendraudamas: dažnai laiką leidžiu su šeima, draugais, kaimynais, mėgstu pažintinis ir susitikimus su įdomiais bei įkvepiančiais žmonėmis.

Priklausau pasaulinės vadovų organizacijos YPO Lietuvos skyriaus valdybai, esu vienas jo kūrėjų. Organizacijoje dalinamės patirtimi ir mokomės vieni iš kitų su vadovais tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Mėgstu žaisti golfą, kuris leidžia pasidžiaugti gamta ir sutelkti mintis, primena, jog būtina nuolat tobulinti savo įgūdžius, taip pat daug skaitau, o radęs galimybę – keliauju.

Parengta pagal savaitraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top