Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: gerbkime Lietuvos Respublikos Konstituciją

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: gerbkime Lietuvos Respublikos Konstituciją

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – D. Barysaitė)

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija paminėjo Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 metų jubiliejų, kai į referendumą susirinkusi tauta tarė „taip“ nepriklausomos demokratinės valstybės – Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Posėdis vyko istorinėje Seimo Konstitucijos salėje, kurioje 1992 metais Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis pasirašė Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo aktą.

Sveikindamas Pasaulio lietuvių bendruomenės narius, prof. Vytautas Landsbergis dėkojo už tai, kad anuomet, po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, jautė tautiečių petį bei palaikymą visur, ypač kitų pasaulio valstybių sostinėse – Stokholme, Londone, Paryžiuje, Vašingtone, Čikagoje, Los Andžele.

„Įsivaizduojate, Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenė suformulavo apeliaciją tuometiniam Amerikos Prezidentui Džodžui Bušui ir paprašė paskirti ambasadorių Lietuvos Respublikai“, – apie Pasaulio lietuvių bendruomenės drąsą, tikėjimą, vienybę ir paramą kalbėjo tuometinis Lietuvos vadovas.

Prof. V. Landsbergis prisiminė, kaip Kanados lietuvių bendruomenė surinko pinigus ir nupirko Lietuvos Respublikos ambasados pastatą Briuselyje, kai po 1990 m. kovo 11-osios į Lietuvą atvyko nemažai išsilavinusių jaunų žmonių iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Jungtinės Karalystės ir padėjo kurti Lietuvos Respublikos diplomatinę tarnybą.

Komisijos nariai pasveikino prof. V. Landsbergį su 85 metų jubiliejumi, linkėjo stiprybės ir sveikatos.

Posėdyje aktyviai diskutuota pilietybės išsaugojimo ir daugybinės pilietybės klausimais, diskutuota dėl Konstitucinio Teismo sprendimų šiais klausimais.

„Viena iš svarbiausių konstitucijos savybių – jos stabilumas“, – pabrėžė diskusijoje dalyvavusi teisingumo ministrė dr. Milda Vainiutė ir pateikė pavyzdį, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Konstitucija galioja daugiau kaip 200 metų ir turi tik 27 pataisas.

Komisijos posėdžio dalyvius pasveikinusi Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė kiekvienam dalyviui padovanojo Lietuvos Respublikos Konstituciją linkėdama, kad „Lietuvoje teisinė valstybė ir įstatymai būtų gerbiami ir teisingai suprantami visų Lietuvos piliečių“.

 

verslaspolitika.lt,lrs.lt inf.

Parašykite komentarą

Top