Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimo LSDD frakcija kratosi  kaltinimų dėl fiktyvių mokymų

Seimo LSDD frakcija kratosi  kaltinimų dėl fiktyvių mokymų

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad prieš 2016 m. Seimo rinkimus Lietuvos socialdemokratų partijos tuometinis lyderis Algirdas Butkevičius, tuometinė frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė ir partijos pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas iš UAB „PIAR“ pirko viešųjų ryšių mokymo paslaugas, bet iš tiesų mokymai nebuvo rengiami – tokia informacija klaidina visuomenę ir yra akivaizdus melas norint pakenkti buvusiems kolegoms”, – pranešė Seimo LSDD frakcija.

Dabartiniai Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos nariai I. Šiaulienė, G. Kirkilas ir A. Butkevičius seniai yra pateikę paaiškinimus VRK, kaip tokie mokymai vyko. Dėl tuo metu užimamų svarbių pareigų ir veiklos, vykdomų kitų funkcijų, jų darbotvarkė buvo kintanti, todėl mokymai vykti pagal parengtą grafiką negalėjo. Kiekvienas mokymų užsiėmimas vyko suderinus su dalyviais konkretų laiką.

Buvęs premjeras A. Butkevičius.

Pranešime sakoma, kad „tuometinio Vyriausybės vadovo A. Butkevičiaus konsultacijos ir mokymai vykdavo Vyriausybės kanceliarijoje premjerui tinkamu laiku, parlamentarai G. Kirkilas ir I. Šiaulienė prisitaikydavo ir atvykdavo į Vyriausybę. Kitomis dienomis mokymai vykdavo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje”.

G. Kirkilas.Ar ne mes patys formuojam nihilistinę visko neigimo atmosferą?

„Nežinia, dėl ko Seimo nariai, kurie patys tokiuose mokymuose nedalyvavo, kalba už kitus. Mokymai vykdavo ne pagal griežtai nustatytą grafiką, o derinant dieną ir laisvesnį laiką, kai kada savaitgaliais ir apėmė ne tik auditorines valandas, bet ir kūrybinio darbo paslaugas, patarimus, kaip reaguoti į neigiamą informaciją ar krizines situacijas. Man, kaip partijos lyderiui ir premjerui, sunku buvo suderinti laiką, todėl kai kada konsultacijos vykdavo suderinus vos prieš valandą. Daug dėmesio skyrėme įgūdžiams, kaip skirti dėmesio asmeniniam bendravimui, kai tai sunku padaryti dėl didelio užimtumo. Mokymai vyko ir mano kabinete, ir Seimo frakcijos salėje, tad kalbantieji, kad mokymai buvo fiktyvūs – arba nesupranta, ką kalba, arba meluoja su konkrečia intencija – kaip apjuodinti buvusius kolegas“, – sako Seimo LSDD frakcijos seniūno pavaduotojas A. Butkevičius.

Seimo Pirmininko pavaduotoja, LSDD frakcijos narė I. Šiaulienė sako, kad lieka tik apgailestauti dėl skleidžiamos klaidingos informacijos.

„Daug metų dirbu politinį darbą Seime ir dalyvauju rinkimuose vienmandatėje apygardoje, todėl gerai žinau Lietuvos įstatymus ir jų laikausi. O mokymai ir didelės patirties turinčiam politikui yra būtini, nes kiekvieni rinkimai turi savo specifiką. Mano tikslas buvo – įgyti kuo daugiau žinių, kaip asmeniškai dirbti su rinkėjais savo Baltijos apygardoje. Stebėtis, kad patirties turintys politikai mokosi, nėra ko. Samdoma agentūra atlieka analizę, strateguoja ir gali pateikti konkrečiai apygardai tinkamiausius reklamos metodus ir kita – būtent tai gavome mokymuose“, – sako Seimo narė I. Šiaulienė.

I.Šiaulienė.

Politikai teisinasi, kad jie tuo metu neturėjo iš anksto nustatyto konkretaus grafiko, turbūt yra pagrindinis koziris skelbiantiems netiesą. Mokymų grafikas buvo derinamas konkrečiai pagal kiekvieno jų užimtumo galimybes.

„Kai kuriomis dienomis mokymai ir konsultacijos vykdavo labai intensyviai – po keletą valandų per dieną, kartais dirbdavome ir savaitgaliais. Būdavo konsultacijų ir telefonu, ir mokymų medžiagos, pasiūlymų raštu, nes aš būdavau išvykusi dirbti į savo apygardą. Visuomenė turi teisę žinoti šiuos niuansus“, – prisimena I. Šiaulienė.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top