Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo nariai dėl žemės ūkio ministro įsakymo kreipėsi į generalinę prokuratūrą

Seimo nariai dėl žemės ūkio ministro įsakymo kreipėsi į generalinę prokuratūrą


www.siandien.info
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija Seime reaguodama į portale „Delfi“ pasirodžiusią informaciją apie tai, kad žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko komandos neviešo susirašinėjimo metu atsirado vienai asociacijai palankus įsakymas, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Portale rašoma, kad susirašinėjimas vyko su asociacija, kuri galbūt galėjo veikti kaip neregistruota lobistė, o tada jai gimė palankus ministro įsakymas, ir taip asociacijos atstovaujami žmonės išsikovojo galimybę gauti finansinės naudos.

Seimo narys Kęstutis Mažeika nurodo, kad institucijų prašoma ištirti „Delfi“ paviešintas aplinkybes ir nustatyti, ar nebuvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai, pažeistas viešasis interesas, kitų teisės aktų reikalavimai, ir ar žemės ūkio ministro K. Navicko veiksmuose nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

„Praėjus vos pusmečiui po paskutinės interpeliacijos ministrui K. Navickui, vėl susikaupė rimtų klausimų, ne tik dėl jo nekompetencijos ir prieštaringų sprendimų, susijusių su strateginiu planu, bet ir dėl žurnalistiniame tyrime paviešintų veiksmų, galimai turinčių baudžiamojo nusižengimo požymių. Todėl kreipiamės į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir valstybės kompetentingas institucijas principingai įvertinti šio ministro veiksmus ir galimai padarytą žalą“, – teigia K. Mažeika.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top