Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo nariai jungiasi į Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo J. Trumpo draugų grupę

Seimo nariai jungiasi į Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo J. Trumpo draugų grupę

Trumpo pavyzdys puikiai įrodo JAV politinės sistemos ypatybę –  į politiką gali eiti patys įvairiausi ir spalvingiausi žmonės, ir rinkimams suteikti daugiau tulžingumo ar tiesiog ekscentriškumo.

Seime įkurta Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo J. Trumpo draugų grupė. Laikinosios grupės pirmininku tapo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas, grupės pavaduotojais skirti Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Jaroslav Narkevič.

„Neabejotina, kad JAV lyderystė ir įsitraukimas Europoje yra žemyno saugumo ir klestėjimo pamatas, todėl nepaisant kai kurių mūsų parterių Europoje požiūrio, Lietuva kartu su JAV privalo būti pasirengusi toliau stiprinti transatlantinius ryšius, įskaitant laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą, NATO matomumo ir karinio atgrasymo priemonių Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, abipusiai naudingos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, strateginių projektų ekonomikos, energetikos, saugumo bei kitose srityse vystymą“, – teigė grupės pirmininkas L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūno nuomone, Europa ir Europos Sąjunga neturi savęs projektuoti eurocentristine jėga ir savo geopolitinę bei kultūrinę galią ji turi grįsti euroatlantinės civilizacijos pagrindais.

Kitaip tariant, Europa privalo išlikti transatlantine. Todėl itin palankiai vertiname Europos Sąjungos ir JAV bendradarbiavimą bei JAV prezidento administracijos iniciatyvas stiprinančias NATO, JAV išlaidų Europos valstybių gynybai didinimą, paramą Europos Sąjungos energetinei nepriklausomybei nuo autoritarinių valstybių.

„Lietuvai itin svarbus yra ir asmeninis JAV prezidento Donaldo Trumpo indelis į tinkamą Antrojo pasaulinio karo nusikaltimų vertinimą: savo 2017 m. liepos mėn. kalboje Varšuvoje, Donaldas Trumpas, pirmasis ir kol kas vienintelis iš didžiųjų Vakarų valstybių lyderių, sulygino nacionalsocializmo ir komunizmo nusikaltimus žmonijai, o ypač Vidurio bei Rytų Europos regionui. Tokį savo vertinimą Donaldas Trumpas vėliau pakartojo ne kartą ir esame įsitikinę, kad būtent toks vertinimas prisidėtų ir prie vieningesnės Europos kūrimo”, – aiškino Seimo narys.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top