Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šeštadienis, kovo 28 diena: jau patvirtinti 382 užsikrėtimo infekcija atvejai

Šeštadienis, kovo 28 diena: jau patvirtinti 382 užsikrėtimo infekcija atvejai

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 382 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Per vakar dieną ištirti 1405 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 6900 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.


Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Penktadienio vakare patvirtinta dar 13 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Tarp užsikrėtusiųjų – vienas medikas, užsikrėtęs kontaktiniu būdu.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 358, kovo 27 d. 9 val. duomenimis iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.
Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Taip pat primename, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas.

Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Apie atnaujintą informacija NVSC interneto svetainėje žiniasklaida informuojama nedelsiant, kai tik ji patalpinama.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su medikų darbo grupe ir aptarė, kaip valdoma COVID-19 krizė.

Premjeras padėkojo medicinos ekspertams už pagalbą ir konsultacijas Vyriausybei kovojant su koronavirusu.

„Jei norime išeiti iš šiandienos situacijos su mažiausiais įmanomais nuostoliais, turime dirbti kartu su geriausiais medikais, savo srities specialistais. Turime klausyti jų rekomendacijų bei patarimų – tą ir darome. Šiandien galėjome dar kartą įsitikinti, kad mūsų medikų kvalifikacija yra aukščiausio lygio“, – sako premjeras S. Skvernelis.

Medicinos ekspertai išreiškė susirūpinimą dėl medikų apsaugos priemonių ir nenutrūkstamos gydymo įstaigų veiklos užtikrinimo. Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad nuo rytojaus pradedamos aprūpinti apsaugos priemonėmis aktyviausiai su COVID-19 kovojančios ligoninės. Palaipsniui jomis bus aprūpinti visi medikai.


Kitą savaitę medicinos ekspertai turėtų pateikti rekomendacijas, kurie medikai ir kaip dažnai turi būti testuojami.


Premjeras taip pat paprašė medicinos ekspertų suformuluoti rekomendaciją dėl veiksmingo greitųjų testų naudojimo.


Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta, bendradarbiaujant su savivaldybėmis, artimiausiu metu pasirengti asmenų, kuriems nustatytas COVID-19, bet pasireiškia lengvi simptomai, izoliavimui namuose.

Parašykite komentarą

Top