Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Valstybės gynyba yra ne tik kariuomenės ar politikų, bet ir visų mūsų atsakomybė”

„Valstybės gynyba yra ne tik kariuomenės ar politikų, bet ir visų mūsų atsakomybė”

Siandien.info, kam.lt

Alfredo Pliadžio ir srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Šiandien, lapkričio 23 d. Vilniaus Katedros aikštėje minint atkurtos Lietuvos kariuomenės 101-ąsias metines įvyko iškilminga karių rikiuotė.

„Valstybės gynyba yra ne tik kariuomenės ar politikų, bet visų ir mūsų atsakomybė. Niekas negins mūsų, jei patys nesiginsime“, – sveikinimo kalboje pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Ministras džiaugėsi, kad šiandien Lietuvos kariuomenė turi didelę visuomenės paramą, o pačiuose kariuose jis mato didelę motyvaciją ir stiprų karinį pasirengimą.

Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 m. lapkričio 23 d. ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Renginyje su kovinėmis vėliavomis išsirikiavo visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių būriai, į bendrą rikiuotę stojo ir NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančių šalių atstovai, taip pat Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG tarnaujantys kariai bei Lietuvoje dislokuoto Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės bataliono karių būrys.

Šventę stebėjo gausus būrys žvarbaus oro nepabūgusių vilniečių ir miesto svečių.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, sveikindamas karius, pabrėžė, kad „šiandien Lietuvos kariuomenės kovinė galia išaugo – įsigyjame naujos karinės technikos ir ginkluotės, kurią valdo motyvuoti kariai.

Tačiau Lietuvos kariuomenės galia priklauso ne vien tik nuo įrangos kokybės ir kiekio. Mūsų dar laukia atkaklus ir ištvermingas kasdienis darbas, kad visos naujovės, visa nauja ginkluotė ir technika veiktų kaip darnus, nestringantis mechanizmas.

Tai yra mūsų ateitis, kai kariai turės praleisti daug laiko mokydamiesi, treniruodamiesi ir įsisavindami naujus gynybinius pajėgumus“.

Renginio svečius skrydžiu virš Vilniaus pasveikino NATO oro policijos misiją atliekantys Danijos ir Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon”. Pasibaigus rikiuotei kariai iškilmingai nužygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

 

Parašykite komentarą

Top