Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šeštadienio popietę vis dar buvo nustatytas vienas koronaviruso atvejis: Kaziuko mugė įvyks

Šeštadienio popietę vis dar buvo nustatytas vienas koronaviruso atvejis: Kaziuko mugė įvyks


Šeštadienio 14 val. duomenimis šalyje vis dar buvo nustatytas vienas koronaviruso atvejis. Nurodoma, kad paskutiniu etapu ištirta 20 mėginių, o per vakar dieną iš viso ištirti 46 mėginiai. Iki šiol dėl įtariamo koronaviruso atlikti 136 mėginiai. Vieno mėginio rezultatų dar laukiama.

Vasario 29 d. 14.00 val. duomenimis:

  • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1 (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.)
  • Paskutiniu etapu ištirta: 20 
  • Šiandien iki šiol iš viso ištirta: 20 
  • Per vakar dieną ištirta: 46
  • Iki šiol iš viso atlikta tyrimų dėl įtariamo koronaviruso: 136
  • Laukiama rezultatų dėl: 1 mėginio

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje vasario 28 d. nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai pacientei.Daugiau informacijos čia.

Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 


„Nereikia nerimauti, nereikia bėgioti pirktis maisto. Ką tik kalbėjome su Estijos sveikatos apsaugos ministru, ten panašiai gyventojai elgiasi. Aišku, estai gal džiaugiasi, sako „mūsų civilinės saugos agentūra gyventojams seniai sakė būti pasiruošusiems, jei neliktų elektros“, – sako ministras A. Veryga.


Jis pabrėžė, kad gyventojams nerimauti nereikėtų. Anot ministro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje (NVSC) užsiregistravo daugiau nei 2,6 tūkst. asmenų, kurie buvo išvykę į viruso paveiktas vietas. Iš jų 446 yra gavę nedarbingumo pažymėjimą.

Dar 1132 asmenys yra užpildę keleivio korteles lėktuvuose, skrisdami iš rizikos kraštų. Iš jų 43 suteiktas nedarbingumas. Iš viso NVSC duomenimis, šalyje stebimi 3303 asmenys.

Taip pat visos šalies gydymo įstaigos, į kurias nukreipiami galimai koronavirusu užsikrėtę asmenys, šiandien gavo papildomas apsaugos priemones: chalatų, kaukių, respiratorių. Jas įstaigoms šeštadienį pristatė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba.


Vis dar išlieka rekomendacija vengti masinių susibūrimų uždarose patalpose. Dėl šios priežasties penktadienį buvo atšaukti visi Kovo 11-osios renginiai, kurie vyks ne lauke.

Tuo tarpu tokius renginius kaip Kaziuko mugė, A. Verygos nuomone, organizuoti galima, nes jis vyksta lauke. Kol nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtimo atvejo, kada infekcija būtų perduota Lietuvoje nuo žmogaus žmogui, tol keisti rekomendacijos draudimu neketinama.




Naujausiais duomenimis, Lietuvoje yra patvirtintas vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Iš viso buvo paimta 116 mėginių tyrimams, visi, išskyrus minėtą atvejį, yra neigiami.

Šeštadienį 8 val. ryto laboratorijoje pradėta tirti 20 naujų mėginių, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiuo metu stebi daugiau nei 3 tūkst. asmenų, kurie pastaruoju metu atvyko į Lietuvą iš Kinijos, Šiaurės Italijos – koronaviruso rizikos vietų.

Šiaurės Italijoje registruotas didžiausias užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Europoje – COVID-19 nustatytas 528 asmenų, virusas pasiglemžė 14 asmenų gyvybes.

Iš viso pasaulyje registruoja 82,5 tūkst susirgimų koronavirusu atvejų, registruota 2,8 tūkst mirčių nuo šios infekcinės ligos, pasveiko – 33,3 tūkst. asmenų.

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kurį vykdyti paveda ministerijoms bei jų pavaldžioms įstaigoms, Šiaulių miesto savivaldybei bei savivaldybėms, kuriose nustatyti koronaviruso COVID-19 atvejai.

SPRENDIMAS DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19) PLITIMO PRIEMONIŲ LIETUVOJE

Juo operacijų vadovas A. Veryga įpareigoja organizuoti visą reikiamą pagalbą žmonėms pagal poreikį, pavyzdžiui, namuose izoliuotiems žmonėms teikti reikiamą socialinę pagalbą, aprūpinimą maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Šiuo sprendimu Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijos bei jų pavaldžios įstaigos įpareigojamos teikti reikiamą pagalbos šalies oro uostuose dirbantiems savanoriams bei visuomenės sveikatos specialistams.

Tuo tarpu Šiaulių miesto savivaldybei paveda atšaukti suplanuotus masinius renginius.

Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį ir reaguojant į visuomenės baimes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos banku (LB) paaiškina, jog šiuo metu nėra įrodymų, kad koronavirusas (COVID-19) plistų per euro banknotus. Tai reiškia, kad žmonės toliau gali laisvai atsiskaitinėti grynaisiais pinigais.

Tą leidžia teigti Eurosistemos dalyvių reguliariai atliekami tyrimai dėl galimo euro banknotų gamybos ir apyvartos poveikio visuomenės sveikatai, įskaitant ir viruso atvejus.

INFORMACIJA DĖL KORONAVIRUSO PLITIMO PER BANKNOTUS

Viruso, kaip ir įprasto sezoninio gripo, atveju užsikrėtusio žmogaus kvėpavimo takų sekreto lašeliai patekę ant banknotų, kaip ir ant bet kurio kito paviršiaus, išlieka aktyvūs ribotą laiką. Be to, užsikrėtimo virusu per banknotus tikimybė yra labai maža, palyginti su kitais paviršiais, pavyzdžiui – durų rankenomis, turėklais, šviesos jungikliais, pirkinių krepšeliais.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Primename, kad, jei į gripą panašūs simptomai (kosulys, karščiavimas, dusulys ir kt.) pasireiškė žmonėms, nekeliavusiems į Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą ir neturėjus kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei į gripą panašūs simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti skubios pagalbos telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Be to, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijos regionuose, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, taip pat prašoma registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Aštuonioms didžiosioms Lietuvos ligoninėms iš aktyvuoto Valstybės saugos civilinių priemonių rezervo papildomai skirta asmens apsaugos priemonių. Papildomi resursai gydymo įstaigoms skirti penktadienį, vasario 28 dieną, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

„Didžiosios ligoninės, kurios yra pritaikytos užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams, tos, į kurias esant reikalui gali būti vežami žmonės su įtariama COVID-19, pateikė papildomų asmens apsaugos priemonių poreikį ir, mano žiniomis, šios priemonės jau pasiekė arba netrukus pasieks medikus“, – sako ministras A. Veryga.

VU ligoninės Santaros klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei, LSMU ligoninei Kauno klinikoms, Klaipėdos jūrininkų ligoninei, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei bei Respublikinei Klaipėdos ligoninei skirta apsauginių akinių, respiratorių bei vienkartinių kombinezonų.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top