Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Sienas galima uždaryti iš abiejų pusių

Sienas galima uždaryti iš abiejų pusių


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda. Pokalbis skirtas apsikeisti nuostatomis dėl Baltarusijos valdžios pareiškimo uždaryti sienas su Lietuva, Lenkija ir Ukraina.

Prezidentai aptarė situaciją šalių pasienyje su Baltarusija ir pabrėžė, kad jokių aktyvių veiksmų, pagrindžiančių grasinimus iš Baltarusijos pusės, nesiimta – nėra jokių faktinių Baltarusijos sprendimų uždaryti sienas. Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai dirba įprastu režimu, o judėjimas per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktus vyksta įprasta tvarka.

„Manau, kad tai provokacija, be konkretaus pagrindo. Kai kurių šalių valdžia tiesiog pamiršta, kad tarptautiniuose santykiuose galioja veidrodinis principas – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių“, – sakė Prezidentas.

Šalių vadovai aptarė sankcijų klausimą Baltarusijai. Lenkija pakviesta prisijungti prie regioninių sankcijų paskelbimo ir taip pademonstruoti solidarumą su agresiją ir politinį susidorojimą patiriančia Baltarusijos pilietine visuomene. Lenkijos vadovas teigė svarstantis nacionalinių sankcijų įvedimą Baltarusijai.

Lietuva ir Lenkija kartu pasiryžusios skatinti ES šalis greičiau susitarti dėl sankcijų Baltarusijai ES mastu. Jos turėtų būti priimtos artimiausiu metu ir pritaikytos visose ES šalyse narėse.

Šalių vadovų pokalbyje aptartos plano demokratijai remti Baltarusijoje detalės bei jį palaikančių šalių konsolidavimo būtinybė.

Prezidentai sutarė gyvai susitikti lapkričio mėnesio pabaigoje, po Lietuvos Seimo rinkimų. Susitikimu žadama pažymėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-ąsias gimimo metines.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top