Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Teiks paskolas žemės ūkiui su valstybės garantija

Teiks paskolas žemės ūkiui su valstybės garantija

Pranešimas spaudai

Bankas „Luminor“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su nacionaline plėtros įstaiga Žemės ūkio paskolų garantijų fondas ir pradeda teikti paskolas nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam žemės ūkiui ir žuvininkystės verslui. Iš viso šiai finansinei priemonei įgyvendinti valstybė skyrė 40 mln. eurų.

Bankas prisidės įgyvendinant priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“. Ši finansinė priemonė taikoma smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bei didelėms įmonėms, kurios pernai sėkmingai vykdė savo veiklą, tačiau turi sunkumų dėl COVID-19 protrūkio. Lengvatinės paskolos yra suteikiamos apyvartiniam kapitalui finansuoti.

„Žemės ūkio sektorius yra viena iš „Luminor“ banko svarbių finansavimo krypčių, mes jau daugelį metų intensyviai kredituojame šį sektorių ir turime daug ilgalaikių sėkmingų partnerysčių. Koronaviruso pandemija taip pat parodė, kad žemės ūkis yra gyvybiškai svarbus, todėl esame įsipareigoję padėti nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkininkams ir bendrovėms bei sustiprinti jų atsparumą, kad besitęsiant pandemijai paveikti subjektai atsilaikytų. Puikiai suprantame, su kokiais sunkumais šiandien susiduria tiek visuomenė, tiek verslas, todėl esame visiškai pasirengę prisidėti prie sėkmingo iššūkių įveikimo“, – sako Vytis Žegužauskas, „Luminor“ Verslo klientų skyriaus vadovas.

Pasak V. Žegužausko, „Luminor“ bankas nuo pat karantino pradžios aktyviai padeda verslui išgyventi sunkumus. Nuo kovo banko iniciatyva verslo paskolų buvo atidėta už kone 250 mln. eurų. „Luminor“ taip pat aktyviai prisideda prie valstybės inicijuojamų programų – „Luminor“ yra daugiausia paskolų verslui suteikęs bankas pagal „Invegos“ individualias garantijas.

Pagal sutartį su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu, garantuotos paskolos gali būti teikiamos ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Paskolos suma yra iki 1 mln. eurų, šioms paskoloms taikomos ypatingai mažos palūkanos nuo 0,1 proc. iki 0,69 proc., priklausomai nuo ūkio ar bendrovės dydžio ir paskolos termino.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 birželio 30 dieną turėjęs 15,6 proc. indėlių ir 17,68 proc. paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Indrė Baltrušaitienė, „Luminor“ komunikacijos vadovė

Parašykite komentarą

Top