Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Siūloma tikrinti pavojingus darbus atliekančių asmenų blaivumą

Siūloma tikrinti pavojingus darbus atliekančių asmenų blaivumą

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Paulius Saudargas kartu su kolegomis Seimo nariais įregistravo naują Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama, kad darbdaviai realiai vykdytų pareigą tikrinti savo darbuotojų, dirbančių pavojingus darbus, blaivumą (girtumą).

Pasak įstatymo projekto iniciatoriaus P. Saudargo, šiuo metu darbdaviai neturi pareigos užtikrinti pavojingus darbus, kurių sąrašas tvirtinamas Vyriausybės nutarimu, dirbančių darbuotojų blaivumo. Ši galimybė atsiranda tik esant pagrįstų įtarimų dėl galimo asmens neblaivumo, tačiau saugoti darbuotojų blaivumo (girtumo) testų informacijos nereikalaujama. Dėl šios priežasties darbdavių pareiga dažnai yra tik deklaratyvaus pobūdžio.

Siekiant sumažinti alkoholio vartojimą didelės rizikos asmenų grupėje ir nelaimingų atsitikimų skaičių didžiausią pavojų žmogaus sveikatai sukeliančiuose darbuose siūloma darbo vietoje vykdyti nuolatinę neblaivumo stebėseną ir kurti nepakantesnę atmosferą neblaiviam darbuotojui.

Įstatymo pakeitimo projekte siūloma pavojingus darbus dirbančius darbuotojus, kaip ir asmenis, vairuojančius antžeminio, vandens ir oro transporto priemones, tikrinti dėl blaivumo (girtumo) net ir nesant pagrįstų įtarimų dėl galimo darbuotojų neblaivumo. Antra, siūloma darbdaviams numatyti pareigą užtikrinti, kad būtų tikrinama ne tik prieš reisą jų darbuotojų, vairuojančių įmonių, įstaigų, organizacijų transporto priemones, blaivumas (girtumas), bet ir prieš darbo pradžią pavojingus darbus dirbančių darbuotojų blaivumas (girtumas). Ir trečia, siūloma nustatyti pareigą darbdaviams saugoti darbuotojų blaivumo (girtumo) testų informaciją.

„Įstatymo projektu tikimasi sumažinti alkoholio vartojimą prieš darbą ar darbo metu, sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką tuose darbuose, kuriuose galimos skaudžiausios pasekmės darbuotojų sveikatai ir gyvybei, bei didinti tiek pačių darbuotojų, tiek darbdavių atsakingumą ir palaipsniui kelti pavojingų profesijų prestižą“, – teigia Seimo narys P. Saudargas.

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių grupė

Parašykite komentarą

Top