Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Žemės ūkio ministras Dubajuje pristatė Lietuvos gaminius

Žemės ūkio ministras Dubajuje pristatė Lietuvos gaminius


Jungtiniai Arabų Emyratai tampa svarbiu Lietuvos partneriu Artimųjų Rytų regione: keičiamasi aukšto lygio delegacijomis, vyksta verslo misijos, ieškoma kelių eksportuoti žemės ūkio ir maisto produktus.

„JAE yra naujos galimybės mūsų šalies žemės ūkio ir maisto pramonės įmonėms įsitvirtinti prioritetinėje rinkoje, per kurią Lietuvai atsiveria ir kitos Persijos įlankos bei Šiaurės Afrikos šalys.

Su šiuo perspektyviu regionu turėtų būti aktyviau dirbama, nes mūsų verslo poreikiai ir eksporto galimybės auga“, – sako verslo misijai JAE vadovaujantis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Arabų Emyratuose (JAE), Dubajuje, vykstančioje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2019“ pristatyti Lietuvos gaminiai , o verslo misijos susitikimuose bus aptartos glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos su regiono partneriais.

Beveik viską įsivežantys JAE – viena turtingiausių pasaulio valstybių Artimuosiuose Rytuose, o Dubajus laikomas vartais į šią rinką.
Anot ministro, parodos ir verslo misijos yra viena iš būtinybių, kai kalbama apie produktų pristatymą naujose rinkose.

Lietuvos delegacija lankėsi parodoje „Gulfood 2019“, kurioje jau devintąjį kartą tarp 120 pasaulio šalių skamba ir Lietuvos vardas. Savo produkciją dviejuose jungtiniuose nacionaliniuose stenduose šiemet pristato 12 mūsų šalies žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių.

„Akivaizdu, kad JAE gyventojai ypač vertina aukštos kokybės ir ekologišką maistą. O Lietuvos prioritetas būtent toks ir yra – daugelio aukštos kokybės maisto produktų eksporto didinimas. Taigi, mūsų šalies ir JAE prekybos santykiai turi didelį potencialą, kuris vis dar neišnaudotas. Svarbu tai, kad Lietuvos ekspertai, įvertinę beveik 400 produktų grupes, turinčias galimybių eksportui į JAE, pirmąją vietą skyrė ne kam kitam, o būtent maisto produktams“, – pabrėžė ministras G. Surplys.

Kol kas Lietuvos ir JAE prekybos santykiai nėra intensyvūs. Svarbią Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį sudaro tik eksportas.

Palyginti su 2013 m., 2017 m. jis išaugo net 15,7 karto.
2018 m. prekybos apyvarta tarp abiejų šalių siekė 53,06 mln. eur, o žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė 15 mln. eurų.

Daugiausiai eksportuota šieno ir pašarinių produktų, sūrių ir varškės, produktų iš natūralių pieno sudedamųjų dalių, vandens, nugriebto pieno miltelių, valgomųjų ledų.

Su JAE jau yra suderinti žuvies ir žuvies produktų, pieno ir pieno produktų, kiaušinių, galvijų, gyvų paukščių, gyvūnų augintinių pašaro eksporto sertifikatai.

Šiuo metu jau 16 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių eksportuoja Halal pieno produktus į JAE. Tačiau vis dar lieka neišspręstas jautienos ir paukštienos sertifikavimo klausimas – Lietuvos mėsos ir mėsos produktų eksportuotojai privalo turėti Emyratų standartizacijos ir metrologijos tarnybos patvirtintą Halal sertifikatą.

sindien.info, zum.lt nuotr.

Parašykite komentarą

Top