Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Sukruto: prokuratūra pradėjo tyrimą dėl taršos Klaipėdoje,gal ir ekologinį ženklą atims?

Sukruto: prokuratūra pradėjo tyrimą dėl taršos Klaipėdoje,gal ir ekologinį ženklą atims?

BNS pranešė, kad už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos komisaras Virginijus Sinkevičius Aplinkos apsaugos agentūrą prašo įvertinti, ar Kuršių marias galimai teršusios įmonės „Grigeo Klaipėda“ ir „Grigeo“ grupės produkcija turėtų būti ženklinama ekologiniu ženklu „Ecolabel“.

Šis ženklas nurodo, kad įmonė, gamindama produkciją, imasi priemonių, skirtų apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą.

Klaipėdos prokuratūra paskelbė pradėję tyrimą dėl taršos Klaipėdoje. Prokurorų teigimu, įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu, o žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

„DELFI Dėmesio centre“ – Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Juozo Syko komentaras:

– Pone Sykai, pirmiausia, ar galėtumėte atskleisti tą įtariamą schemą, kad visiems būtų aišku?

J. Sykas: Iš esmės schema nupasakota teisingai, tik kad sklendės sukinėjamos fizine jėga, o ne mygtukų paspaudimu.

– Prokurore, kiek laiko vykdėte tyrimą? Kitaip tariant, ar turite ilgalaikius taršos matavimus kaip įkalčius? Nes tik pirmą dieną, atsiradus šiai informacijai, įmonės savininkas ponas Pangonis pasakė, kad galbūt tai – tik vienos dienos atsitiktinumas.

J Sykas: Dar nenorime atskleisti, kiek laiko darėme monitoringą, kaip tiksliai tyrėme. Tik galiu pasakyti, kad ši operacija buvo kruopščiai planuota, jai pasirengta labai gerai.

Mes pirminėse planavimo stadijose tikėjomės, kad būtent tokią versiją ponas Pangonis ar kiti atstovai pirmiausia ir išsakys. Čia kažkas panašaus į tai, kai valdininkai būna įtariami dėl kyšio – jų standartinis pasiaiškinimas būna „skola“, teisingai?

Parašykite komentarą

Top