Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ar V. Sinkevičius tikrai bus paskirtas Europos Komisijos nariu, paaiškės spalio 23 d.

Ar V. Sinkevičius tikrai bus paskirtas Europos Komisijos nariu, paaiškės spalio 23 d.

Po ketvirtadienį vykusių klausymų EP V. Sinkevičius gali šiek tiek lengviau atsikvėpti. Aplinkos ir žuvininkystės komitetai uždegė jam žalią šviesą, o ir po intensyvaus pasiruošimo politikas grįžta į Lietuvą pas šeimą.

Ar Sinkevičius tikrai bus paskirtas Europos Komisijos nariu, paaiškės spalio 23-iąją, kai dėl jo bei kitų eurokomisarų balsuos visas EP.

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigė Mykolo Romerio universiteto (MRU) lektorė, politologė Rima Urbonaitė, Europos Parlamento (EP) klausymuose Virginijus Sinkevičius sugebėjo savo tariamas arba tikras silpnybes paversti stiprybėmis. „Remiantis tuo, galima manyti, kad ir kiti tolimesni iššūkiai jam bus lengvai įveikiami“, – dėsto ji.

„Kai žmogus tą tariamą jaunystės silpnybę paverčia kaip tik stiprybe savo kalboje, galime matyti, kad kaip politikas jis turi tikrai daug potencialo. (…) Tačiau dabar V. Sinkevičiui bus didžiausias iššūkis paversti tą darbotvarkę aktualia, kad atlieptų kitų eurokomisarų lūkesčius ir kartu jiems diktuotų tam tikras taisykles ir idėjas, taip pat įsiveržtų į EP darbotvarkę, būtų girdimas bei matomas“, – pasakoja politologė.

Anot R. Urbonaitės, V. Sinkevičiui kitas svarbus iššūkis – sukonstruoti labai stiprią komandą.


„Labai gerai, kad jis jau dabar ją mini, neprisiima sau visų nuopelnų ir sako, kad jie jam padėjo. Bus labai svarbus preciziškas ir nuoseklus darbas, kad tai, apie ką jis kalba, virstų realybe. EK ir apskritai visoje ES struktūroje tai padaryti tikrai nėra paprasta. Bet kurios iniciatyvos turi praeiti labai daug slenksčių, kad virstų realybe“, – sako MRU lektorė.


„Pastarosios trys savaitės buvo sunkiausias išbandymas, kokį iki šiol esu turėjęs. Kasdien po keliolika susitikimų, šimtai puslapių informacijos“, – feisbuke rašė V. Sinkevičius.

Anot jo, sunkiausia buvo įveikti baimę, kad gali nuvilti Lietuvą ir būti atskirai nuo šeimos. „Skirdama mane kandidatu į komisarus Lietuva tapo pavyzdžiu Europai, parodydama kaip tiki ta karta, kuri gimė Nepriklausomoje šalyje, ta karta, kuri gimė suvienytoje Europoje. Svarbiausia man buvo nenuvilti žmonių, kurie tokią šalį sukūrė ir kuria savo kasdieniu darbu“, – rašė jis.


LRT.lt primena, kad ketvirtadienį prasidėjo Lietuvos kandidato į Europos komisarus klausymai EP. V. Sinkevičius siekia tapti už aplinkos ir vandenynų sritį atsakingu Europos komisaru. Ši sritis laikoma strategiškai svarbia ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu.

Neoficialiais duomenimis, EP aplinkos ir žuvininkystės komitetų narių dauguma palaiko Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą, išskyrus euroskeptikus, kurie EP susibūrę į Identiteto ir demokratijos frakciją.

siandien.info, lrt.lt
Parašykite komentarą

Top