Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadoriams

Suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadoriams

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajai ir įgaliotajai ambasadorei Estijoje Raimondai Murmokaitei ir Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Moldovoje Tadui Valioniui.

Prezidentas su naujai paskirta ambasadore Estijoje aptarė bendrus Lietuvos ir Estijos transatlantinės darbotvarkės ir Baltijos regiono saugumo stiprinimo klausimus. Susitikime akcentuota regioninio Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo svarba. Prezidentas pabrėžė bendrų veiksmų ir pozicijų koordinavimo tarptautiniu lygiu būtinybę Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje. Prezidentas taip pat akcentavo būtinybę užtikrinti nuolatinį dėmesį energetinio saugumo ir kritinės infrastruktūros projektams, ypač Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su kontinentine Europa spartinimui.

Šalies vadovas susitikime su naujai paskirtu ambasadoriumi Moldovoje aptarė Lietuvos ir Moldovos dvišalių santykių  raidą, saugumo regione klausimus, bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis ir Lietuvos paramą Moldovos narystei Europos Sąjungoje. Pasak Prezidento, Lietuva yra suinteresuota Moldovos reformų sėkme ir yra pasirengusi visapusiškai dalintis savo ekspertine patirtimi. Susitikime taip pat aptarti ekonominio Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimo klausimai, studentų mainų skatinimo galimybės, ryšių su lietuvių bendruomene puoselėjimas.

Ambasadorė R. Murmokaitė  yra vadovavusi Lietuvos nuolatinei atstovybei Jungtinėse Tautose, dirbusi Lietuvos ambasadoje Italijoje. Diplomatė yra apdovanota Lietuvos ordinais „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio ir Komandoro kryžiais.

Ambasadorius T. Valionis anksčiau dirbo Lietuvos ambasadoje Ukrainoje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie NATO, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, Lietuvos ambasadoje Lenkijoje.

Parašykite komentarą

Top