Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Susitikimas su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu Rundalės rūmuose 

Susitikimas su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu Rundalės rūmuose 

www.siandien.info

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo neformaliame dvišaliame susitikime su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu, kuris vyko Rundalės rūmuose  Latvijoje.

Nuotr. /Latvijos valstybės kanceliarija

Susitikimo metu Latvijos ir Lietuvos premjerai aptarė tolesnes šalių bendradarbiavimo perspektyvas, Baltijos šalių saugumo situaciją. Pabrėžta tolesnė visokeriopa Baltijos šalių parama Rusijos karo niokojamai Ukrainai. Tai būtina  siekiant ne tik sustabdyti Rusijos agresiją, bet ir užtikrinti visos Europos saugumą. Šie tikslai gali būti pasiekti tik efektyviai  koordinuojant ES, NATO ir kitų sąjungininkų veiksmus.

Premjerai įvertino ir regioninių infrastruktūros projektų įgyvendinimo pažangą. Atsižvelgiant į kylančias energijos išteklių kainas, aptarta šio proceso įtaka Baltijos šalių ekonomikoms.

Vyriausybių vadovai dalyvavo ekskursijoje po baroko stiliaus Rundalės rūmus, kurie vadinami Baltijos Versaliu, aplankė nuolatinę ekspoziciją „Nuo gotikos iki Art Nouveau“.

Premjerai taip pat apžiūrėjo šiuo metu Rundalės rūmuose veikiančią  iš Lietuvos Valdovų rūmų perkeltą parodą „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“.  


Parašykite komentarą

Top