Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Teisėjas A. Cininas: „N. Venckienė nesislapstė”

Teisėjas A. Cininas: „N. Venckienė nesislapstė”

www.siandien.info


Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno apylinkės teismo sprendimą, kuriuo Neringos Venckienės suėmimas buvo pratęstas dviem mėnesiams ir paleido ją į laisvę už užstatą.

Pagal Kaune dar lapkričio 8-ąją priimtą sprendimą, N. Venckienė Kauno tardymo izoliatoriuje turėjo būti iki sausio 6-osios.

Neringai Venckienei Vilniaus apygardos teismas skyrė švelnesnes kardomąsias priemones: trijų mėnesių intensyvią priežiūrą, t.y., kad jai bus uždėta apykojė), taip pat bus paimti jos dokumentai ir ji turės sumokėti užstatą.

Teisėjas A. Cininas patvirtino N. Venckienės palaikytojų išsakytą nuomonę, kad ji nesislapstė. „Teismas negali vertinti ponios Venckienės išvykimo į Ameriką kaip slapstymosi, nes jai tuo metu nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė“, – teigė teisėjas.

N. Venckienė į namus išvyko giminaičių automobiliu, tačiau ją lydėjo ir policijos automobilis.

Teisėjas Audrius Cininas po sprendimo paskelbimo Vilniaus apygardos teisme kalbėdamas su žurnalistais pranešė, kad N. Venckienė turės būti nurodytoje gyvenamojoje vietoje, kuri, jo žiniomis, yra Garliavoje.
JAV po ekstradicijos N. Venckienei paliko tik keturis įtarimus iš pareikštų trylikos. JAV nurodė, kad ji Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų:
dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (LR Baudžiamojo kodekso (BK) 231 str. 1 d.),
dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (LR BK 245 str.),
dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 140 str. 1 d.),
dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (LR BK 286 str.).

Parašykite komentarą

Top