Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuva turi patyrusius atstovus Europos Parlamente

Lietuva turi patyrusius atstovus Europos Parlamente

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos atstovais Europos Parlamente.

Per susitikimą su europarlamentarais aptartos naujos Europos Komisijos patvirtinimo perspektyvos, Lietuvos interesai, formuojant ES sektorinių politikų kryptis, Europos Sąjungos paramos Rytų partnerystės šalims klausimai, transatlantinio bendradarbiavimo priemonės ir perspektyvos.
Didelis dėmesys skirtas Lietuvos ir regiono šalių interesams, daugiamečio biudžeto, vidaus rinkos (Mobilumo paketo), teisės viršenybės, ES plėtros klausimams.

Pasak Premjero, Lietuva turi tikrai labai patyrusius atstovus Europos Parlamente, užimančius svarbias pozicijas politinėse grupėse ir komitetuose.

Vyriausybės vadovas pabrėžė Europos Parlamento svarbą istorijos politikos klausimais, ypač akcentuodamas Rusijos neteisėtus veiksmus prieš sausio 13 d. bylą tyrusius prokurorus ir teisėjus, kitus istorinės atminties aspektus.

„Tikimasi, kad Europos Parlamentas pareikš savo poziciją šiuo klausimu, kaip tai buvo padaryta š. m. rugsėjo 19 d. EP rezoliucijoje Molotovo-Ribentropo pakto 80-ųjų metinių proga“, – teigė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Akcentuota, kad, formuojant būsimą ES biudžetą, Lietuva neturi tapti savo santykinės sėkmės įkaite, nepriimtina, kad sanglaudos politikos srityje mūsų valstybei siūlomas drastiškas 24 proc. mažinimas.

Žemės ūkio politikoje taip pat siekiama išmokų konvergencijos iki 2027 m. ir adekvataus kaimo plėtros finansavimo.

Pabrėžtas tinkamas ES išorinių sausumos ir jūros sienų apsaugos finansavimas. Europos Parlamento nariams padėkota už tvirtą palaikymą sprendžiant Ignalinos AE uždarymo problemas.

Kalbėdamas apie Mobilumo paketą Vyriausybės vadovas teigė, kad susiduriama su naujų barjerų kūrimu ES vidaus rinkoje.

2019 m. spalio 24 d. Ministras Pirmininkas kartu su Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos, Latvijos premjerais išsiuntė bendrą laišką ES lyderiams, kuriame akcentuota, kad dabartinės Mobilumo paketo projekto nuostatos, ypač dėl vilkikų grąžinimo į registracijos šalį, gali prieštarauti vidaus rinkos tikslams, taip pat neatitinka ES klimato tikslų įgyvendinimo iniciatyvų.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top