Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Telefonu aptarė galimą Europos Sąjungos reakciją į Rusijos sprendimą

Telefonu aptarė galimą Europos Sąjungos reakciją į Rusijos sprendimą

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienio vakarą telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charles‘iu Micheliu. Šalies vadovas su EVT Pirmininku aptarė galimą Europos Sąjungos (ES) reakciją į Rusijos sprendimą pripažinti Ukrainoje esancias Donetsko ir Luhansko „respublikas“.

lrp.lt

Prezidentas pokalbyje akcentavo, kad šie Rusijos veiksmai yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas, taip pat ir Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimas, kuris turi susilaukti atitinkamo atsako iš ES. Šalies vadovas su EVT pirmininku aptarė galimą sankcijų Rusijai paketą, reaguojant į nelegalius Rusijos veiksmus.

„Tarptautinės teisės ignoravimas ir suverenios šalies teritorinio vientisumo negerbimas yra visiškai netoleruotini. Tarptautinė bendruomenė turi nedelsiant reaguoti į šiuos  Rusijos veiksmus ir neleisti tokio elgesio įtvirtinti kaip naujos normos“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas akcentavo, kad Vakarų pasaulis turi tvirtai palaikyti Ukrainą susidariusioje situacijoje ir imtis ryžtingų veiksmų užkertant kelią tolesnei eskalacijai.

Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu kalbėjosi ir su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda. Pokalbyje daugiausia dėmesio skirta saugumo padėčiai regione ir paramos Ukrainai klausimams.

Šalies vadovas pokalbio metu teigė, kad Rusijos pajėgų dislokavimo termino Baltarusijos teritorijoje pratęsimas yra saugumo situaciją Europoje keičiantis veiksnys. Pasak Prezidento, tai reikalauja sustiprinti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) rytinio flango saugumą ir gynybinius pajėgumus.

Kalbėdamas apie situaciją prie Ukrainos sienų, šalies vadovas akcentavo, kad būtina tęsti diplomatines pastangas įtampai mažinti, taip pat būti pasiruošusiems įvesti sankcijas Rusijos agresijos prieš Ukrainą atveju. Prezidentas taip pat pabrėžė, kad svarbu padėti Ukrainai, susiduriančiai su hibridinėmis ir kibernetinėmis atakomis.

Parašykite komentarą

Top