Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į Baltuosius rūmus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į Baltuosius rūmus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu

www.siandien.info

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį atvyko į Baltuosius rūmus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Tai vyksta po D. Trumpo dviejų valandų pokalbio su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, abiem politikams sutarus susitikti Vengrijoje po kelių savaičių.

EPA- ELTA

V. Zelenskis tikisi pasikalbėti su D. Trumpu apie Ukrainos galimybes gauti prieigą prie „Tomahawk“ sparnuotųjų raketų. Kiek anksčiau D. Trumpas viešai signalizavo, jog jis būtų nusiteikęs suteikti „Tomahawk“ raketų Ukrainai, bet po telefoninio pokalbio su V. Putinu kalbėjo kitaip: „Mums jų irgi reikia… Taigi aš nežinau, ką mes su tuo darysime“.

„Tomahawk“ atakos nuotolis gali siekti net iki 2500 kilometrų. Praėjusių metų lapkritį buvęs JAV prezidentas Joe Bidenas po ilgų prašymų buvo leidęs Ukrainai atakuoti Rusijos teritorijos gilumą JAV tiektomis „Atacms“ raketų sistemomis, galinčiomis pasiekti 300 kilometrų nuotolį.

Rusijos pusė, žinoma, bando teigti, kad Ukrainos aprūpinimas tokio pobūdžio ginklais kaip „Tomahawk“ būtų „didelė eskalacija“. Baiminamasi, kad per telefoninį pokalbį V. Putinas galėjo perkalbėti D. Trumpą, kad šis nesuteiktų Ukrainai „Tomahawk“ raketų.

„Apie tai mes ir kalbėsime. Taip, tai yra eskalacija, bet tikrai aptarsime tai“, – per susitikimą žurnalistų akivaizdoje sakė D. Trumpas.

„Tomahawk“ yra pavojingas, galingas ir neįtikėtinas ginklas. Tai gali reikšti eskalaciją, gali nutikti nemažai blogų dalykų. „Tomahawk“ yra svarbus reikalas, bet aš turiu pasakyti, kad ir mes norime „Tomahawk“ raketų. Nenorime atiduoti to, ko mums patiems reikia siekiant apginti savo šalį. Mes esame stipri šalis su stipria kariuomene. Esame stipriausia kariuomenė pasaulyje, turime galingiausius ginklus. Noriu užbaigti šį karą“, – pareiškė D. Trumpas.

Donaldui Trumpui ir Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui susitikus Baltuosiuose rūmuose ir atsakinėjant į žurnalistų klausimus, ten buvęs BBC žurnalistas Berndas Debusmannas išskyrė kambaryje vyravusią optimistinę nuotaiką, tačiau aiškių signalų apie būsimo uždaro susitikimo rezultatus neįžvelgė.

Susitikimo pradžioje BBC žurnalistas paklausė D. Trumpo, kaip, jo nuomone, atrodys Ukrainos teritorija po karo. B. Debusmannas primena, kad JAV prezidentas kiek anksčiau žurnalistams sakė, kad, jo nuomone, Ukraina gali atgauti prarastą teritoriją, daugelį šiuo teiginiu nustebindamas. Šiandien, pasak jo, D. Trumpas nebeatrodė toks užtikrintas.

„Karas yra labai įdomus“, – trumpai atsakė JAV prezidentas.  „Karas ir taika – niekada nežinai, kas bus“, – pridūrė D. Trumpas. Svarbiausia šio susitikimo tema buvo ilgojo nuotolio raketų „Tomahawk“ pardavimas Ukrainai.

B. Debusmannas paklausė JAV prezidento, ar jis mano, kad būtent ši perspektyva verčia V. Putiną grįžti prie derybų stalo. „Negaliu pasakyti, kas jį verčia grįžti prie derybų stalo“, – atsakė JAV prezidentas ir pradėjo ilgą atsakymą apie šių raketų pajėgumus ir naudojimą kovos veiksmuose. BBC žurnalistas pažymi, kad D. Trumpo atsakyme nieko aiškaus nebuvo įmano įžvelgti. 

Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad JAV prezidentas šįkart nepradėjo girti savo draugiškų santykių su Rusijos prezidentu, o būtent apie tai D. Trumpas kelis mėnesius nuolat kalbėdavo, atsakydamas į bet kokį klausimą apie V. Putiną. Susitikimo pradžioje pabendravę su žurnalistais, prezidentai tęsė pokalbį už uždarų durų.

Šaltinis: LRT; LRYTAS

EPA- ELTA

Parašykite komentarą

Top