Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Užsienio lietuviai: aktyviai dalyvauti šalies gyvenime ir jaustis reikalingiems Tėvynėje

Užsienio lietuviai: aktyviai dalyvauti šalies gyvenime ir jaustis reikalingiems Tėvynėje

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino visus lietuvius Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga.

Pasak Prezidento, užsienyje gyvenantys lietuviai įvairiais istoriniais tarpsniais telkė ir teikė Lietuvai politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą, todėl dabar Lietuvos užduotis – sudaryti sąlygas užsienio lietuviams aktyviai dalyvauti šalies gyvenime ir jaustis reikalingiems Tėvynėje.

„Esame viena Lietuva. Mūsų valstybei svarbu, kad svetur gyvenantys tautiečiai išsaugotų savo tautinę tapatybę ir neatitoltų nuo Tėvynės. Vertiname visų lietuvių indėlį puoselėjant lietuvybę, pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją visame pasaulyje“, – teigia šalies vadovas.

Pasaulio lietuviai yra didžiausių Lietuvos pasiekimų ir pergalių dalininkai.

Prezidentas pabrėžė, jog džiaugiasi kiekvienu lietuviu, kuris apsisprendžia grįžti į Lietuvą: kiekvienas jų yra laukiamas su savo patirtimi, idėjomis, savo svajonių Lietuvos vizija.

„Kviečiu Jus būti aktyviais Lietuvos kūrėjais. Kiekvienas iš Jūsų esate neatskiriama mūsų tautos dalis. Mus jungia bendras siekis – sėkminga, moderni, saugi Lietuva, kurioje kiekvienam būtų gera kurti savo ateitį“, – sako šalies vadovas.

„Pasaulio lietuviai yra didžiausių Lietuvos pasiekimų ir pergalių dalininkai, prie jų prisidėję bet kokio atstumo neįveikiamu patriotiškumu, svetur sukauptomis žiniomis ir subrandintais talentais. Kad ir kur esame, mokame didžiuotis valstybe, pasitikėti savimi bei vienas kitu – ir tada, kai pasaulio akys krypsta į mus, ir tada, kai Lietuva auginama tyliais kasdieniais darbais.

Gebame susitelkti, kai to reikia labiausiai. Ir ne tik švęsdami, bet ir remdami kovą už laisvę, kurioje matome mūsų pačių kovų atspindžius. Tokios vienybės dienų – jau daugiau kaip 500, tiek laiko tęsiasi brutali, kasdienė Rusijos karinė agresija Ukrainoje.

Pasaulio sostinėse ukrainiečių pasipriešinimo svarba visų demokratijų ateičiai primenama kartu ir mūsų diasporų balsu. Keliame ne tik Trispalvę, kuri šiandien, kaip ir mūsų valstybė, yra saugiausia istorijoje, bet ir vėliavą tautos, iš kurios ją kėsinamasi atimti – kartu su visa valstybe. Tai verčia didžiuotis ir neabejoti, kad gyvenantys Lietuvoje ir išsibarstę po žemynus esame arčiau vienas kito, nei kasdienybė galbūt leidžia manyti.

Neleiskime užgesti šiai vienybės, laisvės ir solidarumo dvasiai – joje Lietuva gimė, joje atkūrė Nepriklausomybę, ir tik joje gali toliau klestėti“, – sakoma Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės sveikinime.

Parašykite komentarą

Top