Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Vilniečiai reikalauja vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio pašalinimo iš pareigų

Vilniečiai reikalauja vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio pašalinimo iš pareigų

www.siandien.info

Nuostabioje dabartinės Amy Winehouse kavinės terasoje ant Basanavičiaus-Mindaugo gatvių kampo jau rugpjūčio 3 dieną planuojama iškirsti visus 9 brandžius medžius. Bus sunaikinta nuostabi, magiška miesto oazė, išlaikiusi Romaino Gary laikų landšaftą. Socialinių tinklų nuotrauka.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad rekonstruojant kultūros paveldo J. Basanavičiaus g. 14A, Vilniuje, pastatus, ketinama iškirsti devynis brandžius medžius, bei kylant visuomenės susirūpinimui dėl tokių veiksmų teisėtumo ir pagrįstumo, Generalinėje prokuratūroje buvo priimtas sprendimas atlikti išsamų situacijos patikrinimą.

J. Basanavičiaus g. 14A yra įsikūrusi kavinė. Pastatas yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, priklausantis Geležinkelių valdybos pastatų komplekso terasai.

Kaip nurodoma savivaldybės pranešime, „Dobilo daigas“ nuomojasi ir šalia esančią teritoriją. Šiuo metu ruošiamasi pastato rekonstrukcijai, leidimas statybai gautas 2021 m. birželį. Rekonstrukcijos projektą parengė UAB „Senamiesčio projektai“. 2019 metais jis buvo pristatytas ir suderintas su visuomene

Šią savaitę viešoje erdvėje nuaidėjus pasipiktinimui dėl Romain Gary skvere esančių medžių kirtimo, gyventojai buvo ragino ateiti į organizuojamą susirinkimą ir užduoti klausimus dėl tolimesnio medžių likimo.

Gyventojai teigė norintys atsakymų į klausimus, jų nuomone, vystytojai prisidengia kilniu siekiu „apsaugoti kultūros paveldą“.

„Dobilo daigo“ atstovas nepasirodė susirinkime.. Miniai kalbėjo tik sostinės meras Valdas Benkunskas. Jis teigė, kad savivaldybė yra paruošusi raštą įmonei, kuriame tvirtinama, kad šių medžių kirsti negalima.

Minioje girdėjosi daužomi būgnai ir skandavimai, reikalaujantys vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio pašalinimo iš pareigų.

„Kas kaltas, kas padėjo parašą, kas praleido – mes išsiaiškinsim. Savivaldybėje pradėtas tarnybinis patikrinimas ir tos pavardės bus iškeltos, bet dabar mūsų pagrindinis tikslas, kad medžiai liktų ir gyventų ten, kur jiems skirta“, – sakė jis.

Rašytoja Paulina Eglė Pukytė feisbuke rašė: „Nuostabioje dabartinės Amy Winehouse kavinės terasoje ant Basanavičiaus-Mindaugo gatvių kampo jau rugpjūčio 3 dieną planuojama iškirsti visus 9 brandžius medžius. Bus sunaikinta nuostabi, magiška miesto oazė, išlaikiusi Romaino Gary laikų landšaftą, čia esanti ir kelianti pasigėrėjimą jau daug dešimtmečių, o vietoj jos, anot patvirtinto projekto, – keletas vazonų ir „geležinkelių tiltams būdingo motyvo metalinis karkasas užstiklintas stiklo paketais. 7 gėlių vazonai vietoj 9 brandžių medžių – tai ne apželdinimas, o brutalus želdinių ir šios vietos auros sunaikinimas. Stabdykime jį!“…

Parašykite komentarą

Top