Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Užsienio reikalų ministerijos savivalė varo į neviltį šimtus Druskininkų gyventojų

Užsienio reikalų ministerijos savivalė varo į neviltį šimtus Druskininkų gyventojų

 

www.siandien.info

Prieš mėnesį šalies vadovams Druskininkų „Belorus“ atstovai įteikė kreipimąsi su beveik 7 tūkst. parašų, tačiau valdžia jų nenorėjo matyti ar perkaityti raštą iki galo, todėl druskininkiečiai vakar atvyko į Vilnių – apie 100 automobilių kolona judėjo šalies sostinės gatvėmis, stojo prie „Swedbank“ Konstitucijos prospekte, prie Lietuvos Respublikos prezidentūros Simono Daukanto aikštėje, prie LR Vyriausybės Gedimino prospekte, LR užsienio reikalų ministerijos Juozo Tumo-Vaižganto gatvėje ir LR Seimo Gedimino prospekte.

Lietuvos europarlamentaras B. Ropė teigia, kad Druskininkų sanatorija „Belorus“ nėra įtraukta į asmenų ir subjektų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės, numatytos Tarybos reglamente (ES) Nr.765/2006 dėl Baltarusijai taikomų ribojamųjų priemonių, įgyvendinamame Tarybos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr.265/2012 dėl Baltarusijai taikomų ribojamųjų priemonių, sąrašą, ir jai nėra taikomos ribojamosios priemonės pagal 2020m. gruodžio 7d. Tarybos reglamentą (ES) 2020/1998 dėl ribojamųjų kovos su šiurkščiais žmogaus teisių pažeidimais priemonių“.

Ar tai reiška, kad sankcijas sanatorijai įvedė LR užsienio reikalų ministerija? Ši ministerija, anot B. Ropės, manipuliuoja 400 sanatorijos „Belorus“ darbuotojų ir jų šeimų likimais, savavališkai pritaikė sankcijas, nėra sąlygų net būtiniausiems įstaigos atsiskaitymams atlikti, neleidžia pervesti pinigų iš Baltarusijos biudžeto.

Latvijoje to paties steigėjo sanatorija „Belorusija“ Jūrmaloje veikia įprastu režimu.

Parašykite komentarą

Top