Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > V. Rinkevičius: „ Regionuose – palankesnės sąlygos įsigyti ir išsinuomoti pirmąjį būstą“

V. Rinkevičius: „ Regionuose – palankesnės sąlygos įsigyti ir išsinuomoti pirmąjį būstą“


Pasak Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus, remiantis Europos Komisija, Lietuva nepakankamai užtikrina ES vidutinių socialinės apsaugos lygių, o tai lemia, kad dažnai skursta ne tik pagyvenę žmonės, neįgalieji ir vaikai, tačiau ir vieniši, vaikus auginantys tėvai, jaunos šeimos.

Vilniaus mieste vienam gyventojui tenkantis BVP jau perkopė ES vidurkį ir siekia 109 proc., tuo tarpu Tauragėje, šis pragyvenimo lygio rodiklis sudaro tik 42 proc.

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms įsigyti arba išsinuomoti pirmąjį nuosavą būstą šalies regionuose, pasinaudojant finansine subsidija, Seime priimti patobulinti Finansinės paskatos pirmajam būstui įsigyti įstatymo pakeitimai, inicijuoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Valiaus Ąžuolo ir Viktoro Rinkevičiaus.

„Tokie statistiniai rodikliai, kai vienoje šalyje vyrauja beveik 70 proc. siekiantis pragyvenimo lygio skirtumas, reikalauja sprendimų, todėl siekiant mažinti regionuose ir šalies miestuose gyvenančių žmonių atskirtį, suteikėme galimybę jaunoms šeimoms gauti finansinę paskatą įsigyti pirmąjį būstą, o dabar numatėme dar palankesnes sąlygas“, – sako V. Rinkevičius.


Pagal naujus pakeitimus, teisę gauti finansinę paramą įgyja ir tos jaunos šeimos, kurių vienas iš narių asmens nuosavybės teise turėjo ar jam priklausė būstas, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų.

Įstatymo pakeitimai priimti Seime 105 parlamentarų balsais, o pataisos įsigalios jau nuo kitų metų vasario 1 d.

Į finansinę paramą būsto įsigijimui ar nuomai gali pretenduoti ir tos šeimos, kurių prieš tai turėtas būstas yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc.

Įstatymo patobulinimais taip pat numatoma, kad tais atvejais, kai kreipiamasi dėl papildomos subsidijos gavimo gimus dar vienam vaikui, finansinė subsidija teikiama nesilaikant eiliškumo.

Svarbu ir tai, kad jaunos šeimos galės keisti kredito įstaigą, kuri suteikė finansavimą, o tai leis užtikrinti kuo palankesnių kreditavimo sąlygų gavimą.

www. siandien.info

Parašykite komentarą

Top