Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Įsigalios naujas reikalavimas dujų balionams

Įsigalios naujas reikalavimas dujų balionams


Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Nuo kitų metų įsigaliojus reikalavimui, kad dujų balionuose privalo būti įrengti apsauginiai vožtuvai, tuo privalės pasirūpinti patys gyventojai arba balionų pardavėjai. Energetikos ministerija tikina, nauja tvarka reikalinga dėl saugumo.

Į dujų balionų pildymo centrą vilnietis Virgis dujomis užpildyti atvežė šešis tuščius balionus. Sako žinantis, kad nuo kitų metų įsigalios draudimas naudoti dujų balionus be apsauginių vožtuvų. Jie sumontuoti visuose Virgio balionuose.

„Nieko nekainavo. Kas gudrus, tas spėjo susivynioti, juk jų buvo apyvartoj, bet kas žinojo, tas ir pasikeitė. Man nieko nekainavo. Tiesiog juos, kai pasiimi naujus, jų neatiduodi, ir viskas. […] Tai nemažai sutaupėt? Nu, tai taip, nežinau, kiek jis kainuos, sako virš 20, kiek eurų. Tiksliai dar kainos nieks nežino, kas kaip prašys. […] Dėl ko jie sumastė tuos vožtuvus, bet … patuštins eilinį sykį žmonėms kišenes“, – kalbėjo Virgis.

Nuo kitų metų įsigaliojantis reikalavimas, kad dujų balionuose būtų įrengti apsauginiai vožtuvai, patvirtintas prieš trejus metus.

„Nuo naujų metų įsigalioja nauja tvarka ir šita tvarka priimta prieš tris metus, ūkio subjektai turėjo laiko pasiruošti. Ir esminis dalykas, kad prekybos vietose gyventojas, įsigijęs balioną, turėtų atkreipti dėmesį, kad jis turėtų būti su vožtuvu, tai yra tie, kas tais balionais prekiauja, neturėtų į rinką tiekti balionų be apsauginių vožtuvų“, – aiškino Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) Koordinavimo ir analizės skyriaus vedėjas Andrius Daščioras.

Jei dujų balionas – Jūsų nuosavybė, apsauginio vožtuvo įrengimu privalote pasirūpinti patys, tai yra kreiptis į šių balionų techninio aptarnavimo centrus ar prekybos vietas. Jei baliono savininkas dujų tiekėjas – rūpinasi jis.

„Vožtuvo kaina yra apie 7 eurus, sumontavimo kaina – 7 eurai, priklausomai, kokias turi sutartis. Iki 20 eurų gali siekti ta paslauga“, – dėstė Dujų balionų pildymo centro direktoriaus pavaduotojas Džiugas Butėnas.
Dujų balionų pildymo centro specialistai teigia, kad nei apsauginis vožtuvas, nei naujas balionas nuo nelaimės neišgelbės, viskas priklauso nuo saugaus jų naudojimo.

„Šio tipo ventilis neturi apsauginio vožtuvo, čia jau yra su apsauginiu vožtuvu. Apsauginis vožtuvas yra skirtas tam, kad kai balione ar gaisro atveju sukyla temperatūra, dujos kyla, susidaro slėgis ir apsauginis vožtuvas išleistų dujas, suskystintųjų naftos dujų balionas nesprogtų. Neturint tokio įtaiso ventiliuj, balione susidarius slėgiui, dujos neturi kur išeit, įvyktų sprogimas“, – komentavo D. Butėnas.

Dujų balionų specialistai įspėja, kad balionai su vožtuvais turi būti saugiai transportuojami, o namie nestatomi prie karščio šaltinių. Suveikus vožtuvui ir išleidus dujas iš baliono, gali būti sukeltas gaisras.

„Tiek, kiek jų dabar yra, tai kol kas nesam girdėję nei apie vieną atvejį, kad būtų įvykę kažkokie sprogimai ar būtent gaisrai dėl vožtuvų. O dėl to, kad vožtuvo nėra, tiesiog kiekvienais metais matome po du, tris tokius skaudžius įvykius, kai suniokojamas turtas, na, ir iki 10 atvejų, kai kyla gaisrai, ir stiprūs gaisrai“, – pasakojo VERT Koordinavimo ir analizės skyriaus vedėjas A. Daščioras.

Nustačius, kad prekiaujama dujų balionais be apsauginių vožtuvų, ar į tokius pildomos dujos, jų pardavėjui gresia baudos, o už pakartotinius pažeidimus gali būti panaikinta licencija užsiimti šia veikla.

Parašykite komentarą

Top