Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: Ukrainietė menininkė Natalija Didenko: „Kiekvienam lietuviui dovanočiau po  angelą“

Naujas ŠIANDIEN numeris: Ukrainietė menininkė Natalija Didenko: „Kiekvienam lietuviui dovanočiau po  angelą“

www.siandien.info

Prekyboje – naujas ŠIANDIEN numeris. Interviu su ukrainiete menininkė Natalija Didenko: „Kiekvienam lietuviui dovanočiau po  angelą“.

„Lino namų“ šeimininkas Liubomiras Vošteris – nepailstantis linų ir sveiko gyvenimo būdo puoselėtojas primena linų auginimo Lietuvoje istoriją.

„Pluoštiniai linai auginti net prieš 4000 metų, o didžiausias augintas plotas, siekęs beveik 100 tūkstančių hektarų, buvo 1940 metais. Iki antrojo pasaulinio karo už linų žaliavas, eksportuotas į užsienį, mūsų šalis kasmet gaudavo vidutiniškai po 38 mln. litų.

Pagal linų eksportą Lietuva užėmė trečią vietą pasaulyje (po Rusijos ir Lenkijos).

Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo linų plotai labai sumažėjo, pluoštiniai linai išnyko. Šiuo metu kelios dešimtys ūkininkų augina tik aliejinius linus – sėmenims. Pats L. Vošteris augina 25 ha tokių linų.

Ūkininkų Liubomiro ir Janinos Vošterių pastangomis įkurti ir globojami „Lino namai“ retai kada būna tušti. Čia vyksta tradicinės Lino šventės, sutraukiančios šimtus dalyvių, įvairūs švietėjiški renginiai, į šiuos jaukumo ir šilumos pripildytus namus užsuka ir didesnės žmonių grupės, ir pavieniai lankytojai.

Visiems maga ne tik išgirsti šio nenuilstančio ūkininko pasakojimų apie linus, bet ir įsigyti tik ką šviežiai ir šaltai spausto sėmenų aliejaus, sėmenų, sėmeninio tepalo sąnariams. Ir ne tik.

Galima įsigyti ir daugybę kitų šiame ūkyje su meile išaugintų ir pagamintų produktų: rapsų ir judrų aliejaus, belukščių avižų, grikių, speltų grūdų, dribsnių ir miltų, taip pat kmynų, judrų sėklų ir kitos produkcijos. Taip pat ir L. Vošterio išleistų knygelių apie linus ir sveiką gyvenseną.“

ŠIANDIEN prenumerata antrajam šių metų pusmečiui priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www. prenumeruok.lt www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top