Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 919 tūkst. gyventojų

Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 919 tūkst. gyventojų

www.siandien.info

Į Lietuvą atgabentos dvi naujos COVID-19 vakcinų siuntos: farmacijos kompanija „Moderna“ pristatė 18 tūkst. vakcinos dozių, „AstraZeneca“ – 16,8 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių.

Iki šios dienos Lietuva gavo 141,6 tūkst. „Moderna“ vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 127 tūkst. dozių.

„Vaxzevria“ vakcinos dozių iki šios dienos gauta 336,5 tūkst., sunaudota – 294,2 tūkst.

Naujos vakcinų siuntos bus paskirstytos savivaldybėms atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Taip pat daugiau vakcinų skiriama toms savivaldybėms, kuriose fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.


Į Lietuvą atgabentos dvi naujos COVID-19 vakcinų siuntos: farmacijos kompanija „Moderna“ pristatė 18 tūkst. vakcinos dozių, „AstraZeneca“ – 16,8 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių. lrv.ltnuotr.

Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.
Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 919 tūkst. gyventojų, arba 32,9 proc. visuomenės.

Nuo pirmadienio, gegužės 24 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Žaliojo Kyšulio Respublikos, o atvykstantiems iš Kroatijos ir Nyderlandų bus taikomos įprastos izoliacijos taisyklės.

Izoliacijos ir testavimo išimtys nebus taikomos vakcinuotiems ir persirgusiems COVID-19 liga keliautojams, kurie 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo į Lietuvą lankėsi Indijoje – atvykdami turės pateikti neigiamo testo rezultatą, taip pat privalės izoliuotis.


Patikslinta, kad bus pripažįstamos izoliacijos ir testavimo išimtys asmenims, kurių skiepijimas yra baigtas ne tik Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruotomis vakcinomis, bet ir kitose kompetentingose institucijose registruotomis vakcinomis: „COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“.

Paveiktų šalių sąrašas papildytas išimtimis, kada asmeniui leidžiama palikti izoliacijos vietą. Keliautojai gali palikti izoliacijos vietą, kai turi vykti vakcinuotis paskirtu laiku antrąja COVID-19 vakcinos doze arba ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis – skiepytis bet kuria vakcinos doze.

Taip pat bus galima palikti izoliacijos vietą keliautojams ir sąlytį turėjusiems asmenims, kurie turi laikyti brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje. Jie turės laikytis specialių sąlygų:
• ne seniau nei 48 val. iki egzamino atlikti COVID-19 nustatymo tyrimą PGR metodu, o tyrimo rezultatas turi būti neigiamas. Egzamino dieną asmuo neturi turėti ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių;
• atvykus į brandos egzamino centrą atlikti greitąjį antigeno testą, o jo rezultatas turi būti neigiamas;
• brandos egzamino centre turi dėvėti respiratorių;
• prieš patekdamas į brandos egzamino centrą, dezinfekuoti rankas;
• apie dalyvavimą egzamine privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ne vėliau, kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.
Asmenys, turintys pakeisti izoliacijos vietą, tai gali padaryti dėl pagrįstų priežasčių, ne daugiau kaip du kartus per visą izoliacijos laikotarpį.

Parašykite komentarą

Top