Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > „Vilmorus” apklausa: Kauniečių per rinkimus nepaveikė ant Visvaldo Matijošaičio piltas purvas iš aukštų Vilniaus tribūnų

„Vilmorus” apklausa: Kauniečių per rinkimus nepaveikė ant Visvaldo Matijošaičio piltas purvas iš aukštų Vilniaus tribūnų

www.siandien.info

Lietuvos gyventojai mažiausiai pasitiki partijomis, rodo „Lietuvos ryto“ paskelbta bendrovės „Vilmorus“ balandį atlikta apklausa.

Šįkart mažiau žmonių pasakė, kad būtent prezidentas G. Nausėda geriausiai atstovauja jų interesams, – tik 12,7 proc. Prieš mėnesį tokių atsakymų buvo 15,9 procento. Dar sunku pasakyti, kaip praeities istorija atsilieps prezidentui, jeigu jis bandys siekti antrosios kadencijos, bet dabar kritę reitingai, ko gero, padrąsins galimų G. Nausėdos konkurentų rėmėjus, laukiančius būsimų rinkimų.

„Neabejotina, kad šalies vadovo nutylėjimas apie buvimą komunistų partijoje, taip pat gana nevykę jo pasiteisinimai sumenkino ir gyventojų pasitikėjimą Prezidentūra kaip institucija”, – rašo www. lrytas.lt

Pagal kovo mėnesio apklausos rezultatus, Prezidentūra pasitikėjo 45,8 proc. respondentų, dabar tokių liko 36,2 proc., o nepasitikinčiųjų skaičius nuo 17,3 proc. išaugo iki 23,1 procento. Kalbant apie institucijas, daugelis jų nusipelnė mažesnio pažymio nei anksčiau.

Prasčiau įvertinta ne tik neigiamą reitingą nuolat turinti Vyriausybė, bet ir šios lentelės viršuje esančios policija ar kariuomenė. Šiek tiek mažiau pasitikima net savivaldybėmis, nors, atrodytų, po naujų merų ir tarybų narių rinkimų rezultatas turėtų būti priešingas.

Vadinasi, pavasarį išrinktus vietos valdžios atstovus nemaža dalis gyventojų vertina atsargiai ar kritiškai. Atrodo, tai pasakytina ir apie naujus sostinės valdančiuosius. Šįkart „Vilmorus“ apklausos rengėjai jos dalyvių paprašė įvertinti ir kadenciją baigiantį Vilniaus merą „laisvietį“ Remigijų Šimašių, ir naująjį miesto vadovą konservatorių Valdą Benkunską, kuris buvo inauguruotas šią savaitę.

R.Šimašiaus reitingas ir iki tol buvo prastas, tad nieko nuostabaus, kad jį palankiai įvertino tik 12 proc. respondentų, nepalankiai – 57,2 procento. Bet V.Benkunskui parašyti pažymiai irgi nėra rožiniai. Naująjį Vilniaus merą palankiai įvertino vos 17,3 proc. apklaustųjų, o nepalankiai 29 procentai. Tiesa, net 53,7 proc. gyventojų dar neturi tvirtos nuomonės apie šį konservatorių.

Užtat perrinktas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris per inauguraciją pasidžiaugė, kad kauniečių per rinkimus nepaveikė ant jo piltas purvas iš aukštų Vilniaus tribūnų, toliau stabiliai šmėžuoja reitingų lentelės viršūnės prieigose.

Kauno meru V. Matijošaitis renkamas nuo 2015 metų, kai Lietuvoje pradėti rengti tiesioginiai merų rinkimai. „Mes tikėjomės kauniečių tokio palaikymo ir ačiū visiems miestiečiems ir ačiū tiems, kas prisiregistravo mieste ir padėjo didesnę konkurenciją sudaryti. Visiems ačiū ir tikrai ši komanda dirbs Kaunui, Kaunui ir tiktai Kaunui“, – žurnalistams po rinkimų sakė „Vieningo Kauno“ lyderis.

Per 2023 m. savivaldos rinkimus „Vieningas Kaunas“ laimėjo daugumą – 26 – vietų Kauno miesto savivaldybės taryboje. Aštuonis mandatus iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, keturis – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Socialdemokratų partija. Pastarosios dvi partijos Kauno savivaldybės taryboje pastarąją kadenciją atstovų neturėjo.

O nemėgstamiausių politikų gretose jau kuris laikas tie patys veikėjai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas ir europarlamentaras Waldemaras Tomaszewskis ir energetikos ministras konservatorius Dainius Kreivys.

Parašykite komentarą

Top