Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kanados lietuvių antropologės, orangutanų tyrinėtojos, profesorės Birutės Galdikas pavyzdys

Kanados lietuvių antropologės, orangutanų tyrinėtojos, profesorės Birutės Galdikas pavyzdys

www.siandien.info

lrp.lt nuotr.

Respublikos Prezidentas   antradienį susitiko su Kanados lietuvių antropologe, orangutanų tyrinėtoja, profesore Birute Galdikas, šiemet žyminčia savo veiklos 50-metį.

Prof. B. Galdikas yra įvairių tarptautinių premijų laureatė. 2010 m. jai įteiktas Lietuvos valstybės ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“.

Susitikime taip pat dalyvavo Prezidento patarėja aplinkos ir infrastruktūros klausimais Agnė Jakštienė, Prezidento patarėjas sporto ir švietimo klausimais Paulius Baltokas, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, gamtos mokslų prof. Vida Mildažienė, VDU komunikacijos prorektorė doc. asoc. prof. Vilma Bijeikienė ir doktorantė Ruth Linsky.

Susitikime su mokslininke kalbėtasi apie naujausius aplinkosaugos iššūkius: prastėjančią biologinės įvairovės būklę, nuo to priklausančią žmogaus gyvenimo kokybę, taip pat pandemijos aiškiai atskleistą ryšį tarp žmogaus ir ekosistemų sveikatos būklės.

 „Birutė Galdikas savo pavyzdžiu rodo, kad mokslas yra prasmingas ir įkvepiantis. Turime sudaryti sąlygas mūsų šalies mokslininkams keisti pasaulį. Pagarba ir derama mokslo pozicija valstybėje – vienas iš mūsų prioritetų“, – sakė Prezidentas.

Mokslinės ataskaitos apie grėsmingą biologinės įvairovės ir ekosistemų nykimą neramina.

Parašykite komentarą

Top