Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vilniaus savivaldos rinkimuose – bendruomenių alternatyva tradicinėms politinėms partijoms

Vilniaus savivaldos rinkimuose – bendruomenių alternatyva tradicinėms politinėms partijoms

Vilnius švenčia. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Vilniaus bendruomenių lyderiai, seniūnaičiai ir aktyvūs miestiečiai, susibūrę į naują visuomeninį judėjimą „Bendruomeniškas Vilnius“, artėjančiuose savivaldos rinkimuose mes iššūkį iki šiol miestą valdžiusioms politinėms partijoms.,

„Bendruomenių žmonės daug metų nuosekliai dirba savo namo, gatvės ir rajono labui, todėl gerai išmano padėtį ir yra nuoširdžiai suinteresuoti ją gerinti. Sugrąžinkime į Lietuvą Europai įprastą savivaldą, kurioje nėra vietos politikavimui“,- sako Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas bei vienas iš Užupio bendruomenės vadovų Sakalas Gorodeckis.

Apie bendruomenės pajėgumą rūpintis ne tik kasdieniais vietos kaimynų reikalais, bet ir galimybę sėkmingai spręsti Vilniaus savivaldybės lygmens sistemines bei teisines problemas pareiškė ir kitas „Bendruomeniško Vilniaus“ lyderis teisininkas Liudvikas Ragauskis, aktyvus Žvėryno bendruomenės narys.

Būtent jis yra inicijavęs bylą, kuria buvo siekiama užtikrinti teisę visiems piliečiams kelti kandidatus savivaldos rinkimuose. Pasiekusi Konstitucinį Teismą, byla laimėta, todėl šiandien registruoti visuomeninius rinkimų komitetus Lietuvoje gali ne tik partijos, bet ir kiekvienas iš mūsų.

„Neretai nesulaukdami savivaldybės dėmesio ir pagalbos, bendruomenės nariai suprato, kad daug ką daryti reikia patiems. Mums pavyko sukurti darnią gyvenimo aplinką, puoselėti nuoširdžius ir atvirus žmonių santykius, sutvarkyti gerbūvį ir pastatyti vienintelę naują lietuvišką mokyklą Vilniuje per visą Nepriklausomybės laikotarpį“, – džiaugiasi ilgametis Balsių bendruomenės pirmininkas ir aktyvus „Bendruomeniško Vilniaus“ narys Rimantas Micka.

Artėjant savivaldos rinkimams kovo mėnesį tikrai nepamatysite „Bendruomeniško Vilniaus“ reklaminių klipų televizijoje ar agresyvios rinkimų kampanijos socialiniuose tinkluose, nes tai – galingų finansinių rėmėjų turinčių politinių partijų žaidimas.

„Bendruomeniškas Vilnius“ kviečia tartis ir teikti savo siūlymus atvykus į bendruomenių susitikimus Antakalnyje, Burbiškėse, Dvarčionyse, Jeruzalėje, Naujamiestyje, Naujojoje Vilnioje, Naujininkuose, Pilaitėje, Saulėtekyje, Šeškinėje, Šnipiškėse, Trakų Vokėje, Užupyje, Viršuliškėse, Žirmūnuose, Žvėryne ir kituose Vilniaus rajonuose.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top