Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Vilnius dar kartą drąsiai sako: broliai baltarusiai, nepasiduokite, pergalė artėja”

„Vilnius dar kartą drąsiai sako: broliai baltarusiai, nepasiduokite, pergalė artėja”

www.siandien.info, vilnius.lt,lrp.lt

„Sukanka lygiai pusė metų nuo protestų dėl suklastotų rinkimų Baltarusijoje pradžios. Susižavėję stebime, kaip ryžtingai, nenuilstamai ir sumaniai baltarusiai kovoja už savo teises ir laisves, atimtas prezidentu pasiskelbusio Lukašenkos režimo. Vilnius dar kartą drąsiai sako: broliai baltarusiai, nepasiduokite, pergalė artėja. Už jūsų ir mūsų laisvę!“ – kvietė vilniečius palaikyti kaimynus Vilniaus mero pavaduotojas Tomas Gulbinas.

Vasario 7-osios vakarą ir Prezidentūra nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis.

„Tikiu, kad demokratiška Baltarusija – neišvengiama ateitis. Demokratinis judėjimas Baltarusijoje nepalaužtas ir, nežiūrint skeptikų lūkesčių, laisvės ir demokratijos vertybių ugnis baltarusių širdyse liepsnoja vis karščiau, auga ir tarptautinis šio demokratinio judėjimo palaikymas“, – sakė Prezidentas ir pridūrė, kad Lietuva nuo pat judėjimo pradžios remia Baltarusijos pilietinę visuomenę, Europos Sąjungos institucijose aktyviai kelia palaikymo demokratiniam judėjimui klausimą ir sankcijų išplėtimą Baltarusijos režimui.

Lietuva kaip niekas kitas žino, koks nemarus yra tautos troškimas gyventi laisvoje ir demokratiškoje šalyje ir kokia didelė yra šios svajonės kaina. Lietuva pasiryžusi ir toliau remti baltarusių tautą kovoje už demokratiškus rinkimus bei žmogaus teises: teikti humanitarinę paramą, priimti prieglobsčio prašančius persekiojamus asmenis, suteikti galimybę su sunkumais susidūrusiems Baltarusijos verslams plėtoti veiklą mūsų šalyje.

Prie šios iniciatyvos prisijungė 28 Lietuvos savivaldybės, solidarumą su Baltarusija išreiškė ir daugelis Europos Sąjungos šalių.

Parašykite komentarą

Top