Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Belgija ir Lietuva švenčia dvišalių santykių šimtmetį: su valstybiniu vizitu šalyje lankysis Belgijos karalius Philippe’as ir karalienė Mathilde

Belgija ir Lietuva švenčia dvišalių santykių šimtmetį: su valstybiniu vizitu šalyje lankysis Belgijos karalius Philippe’as ir karalienė Mathilde

www. siandien.info

 2022 m. spalio 24–26 d. Lietuvoje su valstybiniu vizitu lankysis Jo Didenybė Belgijos Karalius ir Jos Didenybė Belgijos Karalienė.

Belgijos karalius Philippe’as ir karalienė Mathilde / „Scanpix“ nuotr.

Didžiausias dėmesys bus skiriamas tolesnei Belgijos ir Lietuvos akademinių įstaigų ir aukštųjų mokyklų partnerystės plėtrai. Be to, Karalius ir Karalienė dalyvaus bendruomenių atstovų organizuojamuose akademiniuose renginiuose.

Per tris valstybinio vizito dienas monarchai ir Belgijos delegacija lankysis Vilniuje ir Kaune ir susitiks su aukščiausių Lietuvos institucijų atstovais.

Belgijos monarchus lydės keli ministrai ir ministrai pirmininkai, tarp jų  – federalinė užsienio reikalų, Europos reikalų, užsienio prekybos ir federalinių kultūros institucijų ministrė Hadja Lahbib,  Sostinės Briuselio regiono Ministras Pirmininkas Rudi Vervoort.

Belgija ir Lietuva švenčia dvišalių santykių šimtmetį. Belgija 1922 m. gruodžio 27 d. pripažino Lietuvos Respubliką, o vėliau Sovietų Sąjungos įvykdytos jos aneksijos – ne. Šiuo valstybiniu vizitu pagerbiamas solidarumo šimtmetis ir geri dvišaliai valstybių santykiai bei partnerystė tarptautinėse organizacijose ir forumuose, pvz., Europos Sąjungoje ir NATO, prie kurių Lietuva prisijungė 2004 m.

Valstybinio vizito metu daug dėmesio bus skiriama Belgijos ir Lietuvos kariniam bendradarbiavimui. Belgija nuo 2004 m. dalyvauja NATO misijose Lietuvoje (ir kitose Baltijos šalyse), įskaitant sustiprintą priešakinių pajėgų kovinę grupę Rukloje ir Pabradėje. Taip Belgija prisideda prie Baltijos šalių saugumo. Jo Didenybė Karalius aplankys Belgijos karius Pabradėje.

Valstybinis vizitas visų pirma suteikia galimybę stiprinti abiejų šalių santykius ryžtingai žvelgiant į ateitį. Pagrindinė ekonomikos tema bus perėjimas prie žaliosios ekonomikos ir skaitmeninių technologijų, ypatingą dėmesį skiriant energetinei priklausomybei nuo Rusijos. Lietuva laiko Belgiją patyrusia ir patikima partnere atsinaujinančiųjų energijos išteklių, pastatų energijos vartojimo efektyvumo ir jūros vėjo energijos srityse.

Parašykite komentarą

Top